Українська мова

У якому рядку можна перевірити всі ненаголошені голосні на наявність наголосу: а) березень, бриніти, тривога, вітер

У якому рядку можна перевірити всі ненаголошені голосні на наявність наголосу: а) березень, бриніти, тривога, вітер, великий, криве; б) темніти, земля, кривенька, держу, клекотіти, несу; в) ожеледь, берег, дерево, дрижати, тривалий, дизель.
Верные ответы (1):
  • Морской_Корабль
    Морской_Корабль
    14
    Показать ответ
    Тема занятия: Наголошені голосні в українській мові.

    Пояснення:
    Українська мова має певні правила наголошення голосних звуків. Щоб перевірити наголошеність голосних у слові, нам потрібно знати закономірності наголошення. В українській мові відбувається відштовхування наголосу з ненаголошеного складу на попередній наголошений. Тому, якщо в слові є наголошені склади, ненаголошені голосні наявності наголосу можна перевірити шляхом перебігу кожної голосної за словами здійснювати наголос, де наголос проставлений.

    Приклад використання:
    У даному прикладі, у рядку а) "березень, бриніти, тривога, вітер, великий, криве" перевіряємо кожну ненаголошену голосну, вносячи наголос на ці слова. У рядку а) наголос виділено:

    а) березень, бриніти, тривога, вітер, великий, криве

    Порада:
    Щоб легше зрозуміти яку голосну слід наголосити в слові, варто вивчати правила наголошення української мови. Розібратися можна прочитавши теоретичний матеріал і зробивши багато практичних вправ з перевіркою наголошеності голосних у словах.

    Вправа:
    Знайдіть ненаголошені голосні у рядках б) та в) та перевірте їх на правильність наголошення:

    б) темніти, земля, кривенька, держу, клекотіти, несу

    в) ожеледь, берег, дерево, дрижати, тривалий, дизель
Написать свой ответ: