Розподіли диктантівь
Українська мова

Розподіли диктантівь. Запиши слова в три колонки. Стиль науково-мовний, публіцистичний стиль, офіційно-діловий стиль

Розподіли диктантівь. Запиши слова в три колонки. Стиль науково-мовний, публіцистичний стиль, офіційно-діловий стиль. Розміщення трикутника, родина осокових, економічні перетворення, передвиборча боротьба, група депутатів, можуть переказати, покласти відповідальність на..., відсотковий став, порядок денний, положення згідно конституції, почути звіт, накладати протокол, делегувати виконання.
Верные ответы (2):
  • Baron
    Baron
    25
    Показать ответ
    Содержание вопроса: Розподіли диктантівь

    Пояснение:

    Розподіл диктантівь - це процес розміщення слів або фраз в різних стилях мовлення: науково-мовний, публіцистичний та офіційно-діловий. Кожен стиль має свою специфіку, яка визначається його метою, способом викладу та спрямованістю.

    Науково-мовний стиль використовується для передачі точних наукових знань, термінів та понять. Його особливості - вживання спеціальних термінів, точність й однозначність висловлювань.

    Публіцистичний стиль має на меті викликати емоції, переконати аудиторію або поширити інформацію про актуальні події. Він характеризується використанням риторичних прийомів, вражаючих й виразних слів та фраз.

    Офіційно-діловий стиль застосовується у сфері ділового спілкування, при офіційних подіях та в текстах офіційного характеру. Він характеризується формальністю, вживанням установлених фраз, повідомлень та висловлювань.

    Приклад использования:
    Науково-мовний стиль: родина осокових - окремий та надзвичайно різноманітний вид рослин, що належать до роду осока.

    Публіцистичний стиль: передвиборча боротьба - це важливий етап у політичному житті країни, коли політичні партії та кандидати висувають свої програми для залучення виборців.

    Офіційно-діловий стиль: накладати протокол - офіційно оформлювати дії, факти або порушення, зафіксовані під час засідання органу чи виконавчо-розпорядчої практики.

    Совет:
    Для кращого розуміння та запам"ятовування стилів мовлення, рекомендується активно займатися читанням та вивченням текстів у різних стилях. Формулюйте власні висловлювання у відповідних стилях, це допоможе відчути особливості їх використання.

    Закрепляющее упражнение:
    Розподіліть наступні слова в три колонки за стилями мовлення:
    1. Переговори.
    2. Переконання.
    3. Експеримент.
    4. Офіційний.
    5. Простір.
    6. Звіт.
    7. Передача.
    8. Конфлікт.
    9. Договір.
    10. Прес-конференція.
  • Жучка
    Жучка
    22
    Показать ответ
    Тема вопроса: Стили диктантівь

    Пояснення:
    Стиль диктантівь вказує на те, яку мовну форму та виразні засоби необхідно використовувати при написанні тексту. В іншому випадку кажуть про хибний стиль. Три основні стилі диктантівь, які ми розглянемо, - науково-мовний, публіцистичний та офіційно-діловий стиль.

    Науково-мовний стиль використовується для передачі інформації в наукових і академічних текстах. Цей стиль характеризується високим рівнем формальності та спеціалізованого словникового запасу.

    Публіцистичний стиль використовується в мас-медіа, політичних текстах та діалогах. Його особливістю є емоційність, акцентування уваги, наукові обгрунтування і апеляція до думки читача.

    Офіційно-діловий стиль використовується у документах, офіційних листах, бізнес-переписці та ін витворах, пов"язаних із роботою чи організацією. Цей стиль характеризується формальністю, точністю, зв"язністю та використанням властивих термінів і фразеологізмів.

    Приклад використання:
    Науково-мовний стиль: Розміщення трикутника може бути визначено за допомогою теореми Піфагора.

    Публіцистичний стиль: Передвиборча боротьба завжди залишається центральною темою нашої демократичної суспільності.

    Офіційно-діловий стиль: Прохання надіслати відповідний протокол про затвердження порядку денного на наступний загальний збір.

    Порада:
    Уважно читайте тему, проаналізуйте, який стиль мови підходить для кожного слова. Для цього можете переглянути приклади й відповідні типи текстів. Робіть практику і вправи для кращого закріплення знань.

    Вправа:
    Перекладіть на українську: "делегувати виконання". Остаточно складіть фразу в офіційно-діловому стилі, використовуючи цю фразу.
Написать свой ответ: