Неправильно обґрунтоване використання розділових знаків А) У реченні Того ранку, (1) до речі, (2) було багато сонця
Неправильно обґрунтоване використання розділових знаків
А) У реченні "Того ранку, (1) до речі, (2) було багато сонця, (3) а трава від роси аж голубіла, (4) й кожна павутина, (5) що її розкидали по світі павуки, (6) тримала по срібній, (7) світлій, (8) як дорогоцінний камінець, (9) краплині", неправильно використовуються розділові знаки, запропоновані у варіанті А для ком 1, 2 – вставного слова .
Виправлене речення:
Того ранку (1) до речі, (2) було багато сонця, (3) а трава від роси аж голубіла, (4) й кожна павутина (5), що її розкидали по світі павуки (6), тримала по срібній (7), світлій (8), як дорогоцінний камінець (9), краплині. (НЕПРАВИЛЬНО обґрунтовано вживання розділових знаків, запропоноване в рядку А коми 1, 2 – при вставному слові).
14.12.2023 08:13
Пояснення: У даному завданні пропонується виправити неправильне використання розділових знаків у реченні. Правильне розміщення розділових знаків допомагає зрозуміти межі між реченнями, інтонацію та виразність тексту.
У вихідному реченні неправильно використані коми у комах 1 та 2. Кома (1) вживається як розділовий знак перед вставним словом "до речі", але це слово вже є частиною фрази, тому кому не потрібно. Кома (2) також неправильно використана перед вставним словом "й". Відповідно справильним буде виправлення речення, як наведено у варіанті Б.
Приклад використання:
Неправильно: Того ранку, (1) до речі, (2) було багато сонця...
Правильно: Того ранку (1) до речі (2) було багато сонця...
Порада: Щоб правильно використовувати розділові знаки, корисно ознайомитися з правилами їх вживання, наприклад, правила коми у реченні, тире для окремого вираження, розділові знаки у складних реченнях тощо. Також корисно вчитися на прикладах, розглядаючи речення з правильним вживанням розділових знаків.
Вправа: Виправте використання розділових знаків у наступному реченні:
"Я завжди, люблю читати (1) дуже багато, книжок (2) в різних жанрах."