а) різні форми слова музика : музичний, музикант, музично; б) різні форми слова ходити : ходила, ходитиму, ходив
а) різні форми слова "музика": музичний, музикант, музично;
б) різні форми слова "ходити": ходила, ходитиму, ходив би;
в) різні форми слова "мрія": замріяний, мрійник, мріяти;
г) різні форми слова "ліс": перелісок, лісник, лісовик.
23.12.2023 02:33
Пояснення: Різні форми слів використовуються для того, щоб виразити різні часи, відмінки, числа, ступені порівняння і роди. Українська мова має багатий арсенал форм для кожного слова.
а) Форми слова "музика":
- Музичний - прикметник у формі називного відмінка однини, що описує щось, що стосується музики. Наприклад: "Музичний інструмент".
- Музикант - іменник у формі називного відмінка однини, що позначає людину, яка займається музикою. Наприклад: "Той хлопець - відомий музикант".
- Музично - прислівник, що показує спосіб виконання дії з використанням музики. Наприклад: "Виконано дуже музично".
б) Форми слова "ходити":
- Ходила - дієприкметник жіночого роду минулого часу у формі називного відмінка однини. Наприклад: "Вона ходила пішки".
- Ходитиму - дієслово в майбутньому часі першої особи однини. Наприклад: "Завтра я ходитиму в кіно".
- Ходив би - умовний спосіб дієслова в минулому часі чоловічого роду, який виражає м"яку умову або бажання. Наприклад: "Я б ходив на прогулянку, якби було гарне погоду".
в) Форми слова "мрія":
- Замріяний - дієприкметник минулого часу чоловічого роду у формі називного відмінка однини. Наприклад: "Минулої ночі в мене була замріяна фантазія".
- Мрійник - іменник у формі називного відмінка однини, що позначає людину, яка мріє. Наприклад: "У дитинстві я був мрійником".
- Мріяти - дієслово у формі наказового способу однини, що виражає прохання або наказ. Наприклад: "Нехай твої мрії збуваються!".
г) Форми слова "ліс":
- Перелісок - іменник у формі називного відмінка однини, що позначає невелику частину лісу. Наприклад: "Ми знайшли гриби у переліску".
- Лісник - іменник у формі називного відмінка однини, що позначає людину, яка працює в лісі або власника лісу. Наприклад: "Лісник щодня доглядає за лісом".
- Лісовик - іменник у формі називного відмінка однини, що позначає працівника лісового господарства. Наприклад: "Лісовик виконує важку роботу з лісопосадки".
Порада: Для того, щоб краще засвоїти різні форми слів, рекомендую читати багато літератури, статей, віршів і творів різних письменників. Також варто використовувати слова у різних формах в розмовній мові та при виконанні письмових вправ.
Вправа: Складіть речення, використовуючи різні форми слова "музика", "ходити", "мрія", "ліс".