1. У якому рядку всі слова мають чергування голосних звуків при зміні форми: а) літати, сідати, лазити; б) діловий
1. У якому рядку всі слова мають чергування голосних звуків при зміні форми:
а) літати, сідати, лазити;
б) діловий, тесля, лісок;
в) тіло, берег, голос.
2. У якому рядку всі слова мають чергування голосних звуків при зміні форми:
а) вість, березень, шелест;
б) носити, жінка, вечори;
в) вересень, борг, шовковий.
3. У якому рядку всі слова мають чергування голосних звуків при зміні форми:
а) розколотий, вороний, розтин;
б) діловод, черево, вість;
в) село, школа, стелити.
4. Оберіть правильний варіант написання назв.
30.07.2024 22:47
Пояснення: В українській мові слова мають чергування голосних звуків при зміні форми. Це означає, що під час відмінювання деякі голосні звуки можуть змінюватись на інші звуки. У задачах, які ви навели, ми маємо відшукати рядок, в якому всі слова мають чергування голосних звуків при зміні форми.
Например: a) "літати" - "літаю", "сідати" - "сідаю", "лазити" - "лазию"; чергування голосних звуків відсутнє. b) "діловий" - "ділового", "тесля" - "теслі", "лісок" - "ліску"; чергування голосних звуків відсутнє. в) "тіло" - "тіла", "берег" - "берега", "голос" - "голосу"; чергування голосних звуків відсутнє. Отже, відповідь: у жодному з рядків всі слова не мають чергування голосних звуків при зміні форми.
Совет: Щоб легше зрозуміти та запам"ятати чергування голосних звуків при зміні форми слів, корисно скласти таблицю зі словами і їх відмінюванням, щоб можна було порівняти та визначити закономірності у зміні голосних звуків.
Ещё задача: Запишіть для кожного слова з рядків а), б) та в) слова у формі, в якій вони змінюються при чергуванні голосних звуків.