Іменний присудок
Українська мова

Іменний присудок складається в наступному реченні: А) Мати не в силі забуть. Б) Люди почали сходитися увечері. В) Рілля

Іменний присудок складається в наступному реченні:
А) Мати не в силі забуть.
Б) Люди почали сходитися увечері.
В) Рілля - це долонька рідної.
Г) На шкільній парті ми протирали штани.
Верные ответы (1):
  • Золотая_Завеса
    Золотая_Завеса
    53
    Показать ответ
    Содержание: Іменний присудок

    Пояснення: Іменний присудок - це один із видів присудкових зворотів у російській мові. Він відповідає на питання "що робити?", "що зробити?" і ставиться після присудка (дієслова) у формі вищого ступеня порівняння. Іменний присудок може бути в особовій або називній формі.

    В реченні "Мати не в силі забуть" іменний присудок - "забуть", який виражений у називній формі. В цьому реченні ми дізнаємося, що мати не може забути щось.

    В реченні "Люди почали сходитися увечері" іменний присудок - "сходитися", у називній формі. Речення говорить нам, що люди почали збиратися в одному місці увечері.

    У реченні "Рілля - це долонька рідної" іменний присудок - "долонька", у називній формі. Це речення говорить нам, що рілля є долонькою рідної.

    У реченні "На шкільній парті ми протирали штани" іменний присудок - "протирали штани", у називній формі. Речення говорить нам, що ми проводили час на шкільній вечірці, протираючи штани.

    Приклад використання: В якому реченні є іменний присудок: "Мати пізно прийде", "Діти зійшли на поле", "Батончик смакує солодко", "Мама шила сукню"?

    Рада: Щоб легше розуміти іменний присудок, звертайте увагу на форму дієслова, яке його передує. Також корисно знати, у яких видах мови використовується іменний присудок.

    Вправа: Підкресліть іменний присудок у наступних реченнях:
    1. Лікар показав новий метод лікування.
    2. Заставши їжака на дорозі, хлопчик вирішив йому допомогти.
    3. Птахи звелися на одній телеграфній дротинці.
    4. Читаючи цю книжку, я заснув.
    5. Журавлі відлітають на південь.
Написать свой ответ: