Правила постановки розділових знаків
Українська мова

1. Куди потрібно поставити розділовий знак у реченні радощі і чорну днину все я з вами розділю ? а) Чи треба поставити

1. Куди потрібно поставити розділовий знак у реченні "радощі і чорну днину все я з вами розділю"? а) Чи треба поставити тире після слова "днину"? б) Чи треба поставити двокрапку після слова "все"? в) Чи треба поставити кому після слова "радощі"? г) Чи треба поставити тире після слова "все"?

2. У якому реченні потрібно поставити кому перед виділеним сполучником? а) Чекає осінь стояла напрочуд погожа й тепла. б) Степові волошки дивляться на нас із трави, похитують своїми голівками і манять до себе. в) Я люблю і вітер і сніг. г) Налетів сильний і холодний вітер і зірвав останні листочки.

3. У якому реченні допущено помилку?
Верные ответы (1):
  • Vechnaya_Zima_2634
    Vechnaya_Zima_2634
    29
    Показать ответ
    Пункт 1: Правила постановки розділових знаків

    а) У реченні "радощі і чорну днину все я з вами розділю" потрібно поставити кому після слова "днину". Розділовий знак кома ставиться між однорідними членами речення, в даному випадку між словами "радощі" і "чорну днину".

    б) Не треба ставити тире після слова "все". Знак тире використовується для позначення пояснення, вставної конструкції або конкретизації. У даному реченні це не має місця.

    в) Не треба ставити кому після слова "радощі". В даному реченні немає потреби відокремлювати частини речення комою.

    г) Не треба ставити тире після слова "все". Це схоже питання, як і в пункті "б".

    Пункт 2: Розділові знаки перед сполучниками

    а) У реченні "Чекає осінь стояла напрочуд погожа й тепла" перед сполучником "і" потрібно поставити кому. Це правило встановлює, що перед сполучником "і" відділяють однорідні члени речення комою.

    б) Не треба ставити кому перед виділеним сполучником "із" у реченні "Степові волошки дивляться на нас із трави, похитують своїми голівками і манять до себе". У цьому випадку сполучник "із" не є сполучником однорідності, тому кома не потрібна.

    в) Не треба ставити кому перед сполучником "і" у реченні "Я люблю і вітер і сніг". У цьому реченні сполучник "і" не виражає однорідність, тому не потрібно відділяти комою.

    г) У реченні "Налетів сильний і холодний вітер і зірвав останні листочки" перед сполучником "і" потрібно поставити кому. Це правило встановлює, що перед сполучником "і" відділяють однорідні члени речення комою.

    Пункт 3: Попросить прояснение

    В пункті 3 відсутній текст для постановки запитання. Будь ласка, напишіть речення, з яким у вас виникла потреба в розмежуванні розділовим знаком, і я з радістю вам допоможу.
Написать свой ответ: