Боротьба поляків з українським освітнім рухом у Львівському університеті
История

Якої події стосується фрагмент джерела і яке її історичне значення? Коли німецька мова змушена була поступитися

Якої події стосується фрагмент джерела і яке її історичне значення? Коли німецька мова змушена була поступитися викладанню "місцевими мовами" в Львівському університеті в 1871 році, поляки не допускали українців до викладання і перешкоджали розширенню українських кафедр. Як вони ставилися до ідеї створення окремого українського університету?
Верные ответы (1):
  • Plyushka_7289
    Plyushka_7289
    11
    Показать ответ
    Тема занятия: Боротьба поляків з українським освітнім рухом у Львівському університеті

    Пояснення: У фрагменті джерела йдеться про те, що німецьку мову було змушено поступитися викладанню "місцевими мовами" в Львівському університеті в 1871 році. Однак поляки не допускали українців до викладання і перешкоджали розширенню українських кафедр. Щодо ідеї створення окремого українського університету, поляки ставилися до неї зі значною неприхильністю. Вони перешкоджали розвитку української освіти, в тому числі створенню українського університету. Поляки боялися втратити вплив у Львові і на контролем над освітнім процесом. Їхня негативна позиція щодо української освіти викликала супротив і розпалювала напругу між поляками та українцями. За пару років українцям все ж вдалося заснувати український науково-дослідний інститут, що став початком утворення українського університету у Львові.

    Приклад використання: Яка позиція поляків стосовно створення українського університету у Львові? Поясніть з фрагменту джерела.

    Адвайс: Для кращого розуміння історичних подій, рекомендую ознайомитися з контекстом того часу, освітніми реформами та взаємовідносинами між різними етнічними групами.

    Вправа: Які причини перешкоджання поляків розширенню українських кафедр в Львівському університеті?
Написать свой ответ: