Перемінний та постійний струм. Опір електроліту та шунта
Физика

1. Як зміниться опір електроліту між електродами, якщо наполовину занурити плоскі прямокутні електроди у розчин того

1. Як зміниться опір електроліту між електродами, якщо наполовину занурити плоскі прямокутні електроди у розчин того самого електроліту з такою ж концентрацією?
2. Яку роботу виконує електричний струм у електродвигуні за період 50 с, якщо сила струму в ньому при напрузі 220 В дорівнює 1 А?
3. Яка сила струму в колі та який опір споживача, під"єднаного до генератора з електроенергією постійного струму 230 В, якщо внутрішній опір генератора становить 1 Ом?
4. Яка ціна поділки шкали амперметра після під"єднання до нього шунта, якщо вона становить 0,1 А/под?
Верные ответы (1):
  • Kote_7784
    Kote_7784
    9
    Показать ответ
    Суть вопроса: Перемінний та постійний струм. Опір електроліту та шунта

    1. Як зміниться опір електроліту між електродами, якщо наполовину занурити плоскі прямокутні електроди у розчин того самого електроліту з такою ж концентрацією?

    Пояснення: Опір електроліту залежить від його довжини та площі перерізу. Якщо наполовину занурити плоскі прямокутні електроди у розчин того самого електроліту з такою ж концентрацією, то площа перерізу зменшиться удвічі, а довжина залишиться незмінною. Згідно до формули опору R = ρ * (l/A), де ρ - специфічний опір речовини, l - довжина, A - площа перерізу, при зменшенні площі перерізу (A/2), опір електроліту збільшиться у два рази (2R).

    Приклад використання: Якщо опір електроліту до занурення електродів становив 10 Ом, то після занурення опір електроліту становитиме 20 Ом.

    Порада: Для легшого розуміння можна використовувати аналогію з водопроводом, де опір електроліту можна уявити як вузьку трубку (меншу площу перерізу) та широку трубку (більшу площу перерізу), через які протікає вода.

    Вправа: Як зміниться опір електроліту, якщо площу перерізу зменшити у 3 рази, а довжину залишити незмінною?
Написать свой ответ: