Українська мова

В якому відмінку стоїть складений кількісний числівник 894 в орудному, давальному і родовому відмінках?

В якому відмінку стоїть складений кількісний числівник 894 в орудному, давальному і родовому відмінках?
Верные ответы (1):
  • Timofey
    Timofey
    60
    Показать ответ
    Тема занятия: Відмінювання складених кількісних числівників в українській мові.

    Пояснення: Складені кількісні числівники в українській мові складаються з числівників першої сотні (десятки, десятки з одиницями) та основного числівника, який позначає стовпчик із вирахуванням одиниць, десятків та сотень.

    При відмінюванні складених кількісних числівників залежно від контексту можуть вживатися відмінки, серед яких орудний, давальний та родовий.

    У даному завданні числівник 894 відноситься до кількісних числівників у трьохзначному виді: дев"ятсот дев"яносто чотири. При відмінюванні цього числівника у орудному, давальному і родовому відмінках будемо застосовувати такі правила:

    1. Родовий відмінок вживається перед прикметниками питання "який?", "яка?", "яке?", "які?", і вказує на належність чогось до когось, чогось. У нашому випадку: "дев"ятсот дев"яносто чотири".

    2. Давальний відмінок вживається перед прикметниками питання "до кого?", "до чого?", "для кого?", "для чого?", "за кого?", "за чого?". У нашому випадку: "дев"яносто чотирьом".

    3. Орудний відмінок вживається перед прикметниками питання "ким?", "чим?", "з ким?", "з чим?", "за ким?", "за чим?" і вказує на засоби, методи, способи, прилади, знаряддя тощо. У нашому випадку: "дев"ятсот дев"яносто чотирма".

    Приклад використання: Відповідно до правил відмінювання, складений кількісний числівник 894 в орудному, давальному і родовому відмінках буде звучати наступним чином:
    - Орудний: дев"ятсот дев"яносто чотирма.
    - Давальний: дев"яносто чотирьом.
    - Родовий: дев"ятсот дев"яносто чотирьох.

    Порада: Щоб легше запам"ятати правила відмінювання складених кількісних числівників, рекомендується систематично вправлятись у їх використанні і багаторазово повторювати. Також корисно використовувати словосполучення з цими числівниками в різних відмінкових формах у письмових і усних вправах.

    Вправа: Відміняйте складений кількісний числівник "777" в усіх відмінках (називному, родовому, давальному, знахідному, орудному, місцевому, кличному).
Написать свой ответ: