Дієвідміна дієслів
Українська мова

Утворіть видові пари та визначте дієвідміну для наступних дієслів: виносити, перепливти, добиратися, сідати, брати

Утворіть видові пари та визначте дієвідміну для наступних дієслів: виносити, перепливти, добиратися, сідати, брати, приїхати, скидати, говорити, мовчати, ловити, приваблювати, відвозити, застудитися, занотовувати, садити, рости, підмовляти, шукати, їхати, їздити, пропонувати, усміхатися, вивозити, визначати, розшукувати, переглядати, взяти, кинути, обрати, збирати.
Верные ответы (1):
  • Zagadochnaya_Luna
    Zagadochnaya_Luna
    3
    Показать ответ
    Тема занятия: Дієвідміна дієслів

    Пояснення: Дієвідміна - це систематичний спосіб вираження особових та числових форм дієслів. Українська мова має дієвідміну для дієслів, що відрізняється для третьої особи однини та багатини, різних часів, способів, відмінюваних груп та наказового способу. Щоб визначити дієвідміну дієслова, спочатку потрібно встановити групу дієслова.

    1) Група перша. До цієї групи належать дієслова, що мають закінчення "-ать" або "-яти" в неозначеній формі: виносити, говорити, занотовувати.

    2) Група друга. До цієї групи входять дієслова, які мають закінчення "-ити" в неозначеній формі: приїхати, мовчати, пропонувати.

    3) Група третя. До даної групи відносяться дієслова з неозначеною формою, що закінчуються на "-нути" або "-ти": перепливти, садити, кинути.

    4) Група четверта. Це дієслова, які відрізняються своєю неозначеною формою, яка закінчується на "-сти" або "-ши": брати, ловити, рости.

    Приклад використання: Визначте дієвідміну для дієслова "виносити".

    Рекомендації: Для того, щоб легше засвоїти дієвідміну дієслів, рекомендується вивчати закінчення для кожної групи окремо та виконувати багато практичних вправ з дієвідміни дієслів.

    Вправа: Визначте дієвідміну для дієслова "збирати".
Написать свой ответ: