Дієприкметники в українській мові
Українська мова

Установіть відповідність: 1. згорілий, зеленіючий, замерзлий, 2. виконаний, роздранений, привезений; 3. цвітучий

Установіть відповідність: 1. згорілий, зеленіючий, замерзлий, 2. виконаний, роздранений, привезений; 3. цвітучий, рикучий, працюючий, 4. бажаючий, сіющий, в"янучий. А) пасивні дієприкметники теперішнього часу, Б) активні дієприкметники теперішнього часу, В) пасивні дієприкметники минулого часу, Г) активні дієприкметники минулого часу, Д) дієприкметники, що перетворилися на прикметники.
Верные ответы (1):
  • Сверкающий_Джентльмен_2686
    Сверкающий_Джентльмен_2686
    63
    Показать ответ
    Суть вопроса: Дієприкметники в українській мові

    Пояснення:
    Дієприкметники - це слова, які походять від дієслів, але виконують функцію прикметників. В українській мові дієприкметники можуть відігравати різні ролі залежно від часу дієслова та форми, в якій знаходиться дієприкметник.

    У заданому завданні потрібно встановити відповідність між дієприкметниками і часом дієслів, від яких вони походять.

    1. згорілий, зеленіючий, замерзлий - Відповідь: Г) активні дієприкметники минулого часу. Ці дієприкметники походять від дієслів, які вказують на дію, що відбулася у минулому часі.

    2. виконаний, роздранений, привезений - Відповідь: Д) дієприкметники, що перетворилися на прикметники. Ці дієприкметники походять від дієслів, проте втратили свою дієслівну форму і вживаються як прикметники.

    3. цвітучий, рикучий, працюючий - Відповідь: Б) активні дієприкметники теперішнього часу. Ці дієприкметники походять від дієслів, що показують дію, яка відбувається в теперішньому часі.

    4. бажаючий, сіющий, в"янучий - Відповідь: А) пасивні дієприкметники теперішнього часу. Ці дієприкметники походять від дієслів, що показують дію, яка здійснюється над суб"єктом.

    Приклад використання: Завдання:
    Установіть відповідність між дієприкметниками та часом дієслів.

    1. працюючий
    2. виконаний
    3. замерзлий

    А) пасивні дієприкметники теперішнього часу
    Б) активні дієприкметники теперішнього часу
    В) пасивні дієприкметники минулого часу

    Відповідь: 1-Б, 2-В, 3-В.

    Порада: Щоб краще розібратися зі значенням дієприкметників, зверніть увагу на форму та час дієслів, від яких вони походять. Також зверніть увагу на контекст речення.

    Вправа: Перетворіть наведені дієслова на дієприкметники:

    1. купувати
    2. писати
    3. готувати
Написать свой ответ: