Усі ознаки страху були помітні на обличчях прочан, які повільно рушили до Мотронинського монастиря у ніч перед
Усі ознаки страху були помітні на обличчях прочан, які повільно рушили до Мотронинського монастиря у ніч перед урочистою відправою Маковійського свята. Деякі з них тримали кінці шабель з-під свит, інші несли на плечах коси й сокири, хоча завтра було свято. Вершники, озброєні з ніг до голови, обганяли пішоходів. Знайдіть речення, де можна вжити дієприкметник. В якому реченні вжито дієприкметник? А. у першому; Б. у другому; В. у третьому.
21.12.2023 13:24
Пояснення: Дієприкметники - це форми дієслів, які виступають у ролі прикметників і вказують на стан або властивість підмета. В українській мові дієприкметники утворюються за допомогою префікса "по-" та суфікса "-ний".
Приклад використання: У заданому тексті вживається дієприкметник у третьому реченні: "Деякі з них тримали кінці шабель з-під свит". В цьому реченні "тримали" - це дієслово в минулому часі, а "шабель" - підмет, який характеризується дієприкметником "з-під свит".
Порада: Для легшого розуміння та запам"ятовування правила використання дієприкметників слід прочитати додаткову літературу про цю тему або приклади й вправи з граматики.
Вправа: Підкресліть дієприкметники та підкресліть підмети, які вони характеризують у наступних реченнях:
1. Діти весело гралися в парку.
2. Маленька дівчинка розмальовує зошит.
3. Вітер швидко дме в обличчя.
4. Читаючи цікаву книжку, забуваю про все навколо.