Розподіл модальних, заперечних та формотворчих часток в українській мові
Українська мова

Розподіліть частки на 3 стовпчики: а) модальні; б) заперечні; в) формотворчі. Але, навіть, чи, втім, чи не, будь ласка

Розподіліть частки на 3 стовпчики: а) модальні; б) заперечні; в) формотворчі.
Але, навіть, чи, втім, чи не, будь ласка, звісно, звичайно, напевно, можливо, ймовірно, може бути, можливо, може, імовірно, ймовірніше, ймовірно, мабуть, навряд чи, напевно, напевне, напевний, певно, можливо, можливо, можливо, Ймовірно, мабуть, можливо, імовірно, ймовірно, навіть, можливо, ймовірно, можливо, можливо, може бути, певно, точно, точно, точно, точно, так, так само, також, також, також, що, що, так, так, саме, також, також, також, також.
Верные ответы (2):
  • Sovenok
    Sovenok
    66
    Показать ответ
    Тема урока: Розподіл модальних, заперечних та формотворчих часток в українській мові

    Пояснення: В українській мові частки є одним із видів службових слів і використовуються для вираження різних модальних значень, заперечень та формотворчих функцій. Розподілення часток на види допоможе зрозуміти їхні особливості та спосіб використання.

    а) Модальні частки в українській мові використовуються для вираження різних модальних значень, таких як можливість, ймовірність, певність тощо. В прикладі, поданим в запиті, модальні частки - "але, навіть, чи, втім, чи не, мабуть, може бути, можливо, ймовірно". Ці частки допомагають надати тексту відтінку обмеження або невизначеності.

    б) Заперечні частки використовуються для вираження заперечення. У вказаному прикладі немає простих заперечних часток, але деякі з модальних часток, такі як "напевно, навряд чи" можуть використовуватися також і для заперечення.

    в) Формотворчі частки використовуються для утворення нових слів з вихідними кореневими словами. У запиті вони представлені такими частками, як "можливо, певно, точно, також". Вони можуть слугувати для утворення інших частин мови або формувати іменники, прикметники та прислівники.

    Приклад використання: Дайте приклад речення з використанням заперечних та формотворчих часток.

    Ещё задача: Складіть речення, використовуючи модальну частку "можливо" і змістовне слово "зробити".
  • Тимка
    Тимка
    47
    Показать ответ
    Розподіліть частки на 3 стовпчики: а) модальні; б) заперечні; в) формотворчі.

    Пояснення: Розміщуючи дані слова в трьох стовпчиках відповідно до їхніх видів, можна зробити наступний розподіл:

    а) Модальні: можна, можливо, може бути, ймовірно, мабуть, певно, напевно, напевне, можливо, імовірно, напевно.

    б) Заперечні: навряд чи, ні, не, навіть не, ніяк не, ніде не, однозначно не, ні, ніхто, нічого.

    в) Формотворчі: звісно, звичайно, напевно, можливо, ймовірно, точно, також, так, так само, також, також, також, що, саме, так, справді, взагалі, власне, в основному, насправді, по-справжньому, жодної сумніву.

    Приклад використання: Завдання полягає в тому, щоб розподілити дані слова на 3 стовпчики відповідно до їхніх видів. Пригадайте, що модальні слова виражають можливість, заперечні - відсутність чогось, а формотворчі призначені для оформлення мовлення та вираження стверджень.

    Порада: Щоб краще зрозуміти види часток, рекомендую прочитати додаткову літературу або подивитися відео з поясненням. Потренуйтесь самостійно визначати види часток в текстах, спогадаючи їхні особливості та зміст. Це допоможе засвоїти матеріал краще і акумулювати практичний досвід.

    Вправа: Розподіліть наступні слова на 3 стовпчики відповідно до їхніх видів: обов"язково, навіть не, ні, можливо, також, точно, напевне, навряд чи, можливо, ймовірно, так, що, ніхто, саме, напевно, певно.
Написать свой ответ: