Граматика - наказовий спосіб дієслова українською мовою
Українська мова

Прочитайте текст і перекладіть завдання 10-12 українською мовою. (1) Козаки по черзі прибули на галявину, розгрузили

Прочитайте текст і перекладіть завдання 10-12 українською мовою. (1) Козаки по черзі прибули на галявину, розгрузили свої сумки, встановили намети. (2) Від вогнища відчувалось тепло. (3) Звані особи збирались біля вогнища, з повагою витягували трубки та закурювали. (4) – Ну, чому хвилюємося, шановні господа? – сказав Іван Нечай, хлопець з темними волосами. (5) – Радуймося, що наша команда перемогла і перехитрила панів. (6) Тепер вони шукають вітер у полі. (7) Я би зараз хотів побачити старого старосту. 10. Форма наказового способу дієслова у реченні: А. першому; Б. четвертому; В. п"ятому; Г. шостому. 11. Форма умовного способу дієслова
Верные ответы (1):
  • Мороз
    Мороз
    63
    Показать ответ
    Тема урока: Граматика - наказовий спосіб дієслова українською мовою

    Пояснення: Наказовий спосіб дієслова використовується для вираження наказу, прохання, спонукання до дії. У наказовому способі дієслова, кінцівка дієслова змінюється залежно від дієслівного кореня та особи, до якої звертаються.

    У заданому реченні "Ну, чому хвилюємося, шановні господа?" потрібно вибрати правильний варіант форми наказового способу дієслова. Щоб знайти правильний варіант, потрібно звернути увагу на особу, до якої звертаються.

    В реченні згадується звертання "шановні господа", яке є множинним числом. Отже, ми повинні вибрати форму наказового способу дієслова, яка відповідає множинному числу.

    У нашому варіанті можна знайти правильний варіант форми наказового способу дієслова в реченні "Радуймося, що наша команда перемогла і перехитрила панів."

    Отже, правильна відповідь на завдання: В) п"ятому.

    Рада: Для легшого запам"ятовування форм наказового способу дієслова рекомендую прочитати багато різних текстів та вправлятися у вживанні цієї форми дієслова в мовленні.

    Вправа: Використовуючи наказовий спосіб дієслова, складіть речення, яке закликає своїх друзів (автоматичне впізнання мови не буде доступне для цієї вправи) вийти на прогулянку.
Написать свой ответ: