Прикметники, утворені від іменників за допомогою суфікса -ськ- та узгоджені з іменниками
Українська мова

Прикметники, утворені від іменників, поданих у дужках за допомогою суфікса -ськ- та узгоджені з іменниками

Прикметники, утворені від іменників, поданих у дужках за допомогою суфікса -ськ- та узгоджені з іменниками: «ужгородський» університет, «одеський» порт, «острозька» академія, «овруцький» кряж, «прилуцькі» архітектурні пам’ятки, «черкаський» народний хор, «калуський» район, «кошіцький» університет, «карпатський» край, «гадяцькі» сади, «онезьке» озеро, «лейпцизький» ярмарок, «гаазька» конвенція, «чернівецька» область, «гамбурзьке» повстання, «запорізька» січ, «воронезький» заповідник, «карабахські» події, «білоруська» мова, «брестська» фортеця, «вільнюський» замок, «вінницький» поїзд, «кременчуцькі» школи, «золотоношський» птахокомбінат, «кіровоградський» інститут, «менський».
Верные ответы (1):
  • Магический_Самурай
    Магический_Самурай
    35
    Показать ответ
    Тема урока: Прикметники, утворені від іменників за допомогою суфікса -ськ- та узгоджені з іменниками

    Пояснення:
    Суфікс -ськ- використовується для утворення прикметників від іменників. Цей суфікс надає значення належності або походження до певного місця. При цьому, такі прикметники повинні узгоджуватися з іменниками, до яких вони відносяться, за відміною, числом та родом.

    Іменники у дужках вказують конкретні місця або предмети, від яких утворюються прикметники. Наприклад, «ужгородський» університет означає, що університет знаходиться в місті Ужгород. Так само, «одеський» порт вказує на порт, розташований в місті Одеса.

    Прикметники, утворені від іменників за допомогою суфікса -ськ-, узгоджуються з іменниками за родами, числами та відмінками. Наприклад, «ужгородський» університет (чоловічий рід, однина, називний відмінок), «ужгородському» університету (чоловічий рід, однина, давальний відмінок), «ужгородські» університети (чоловічий рід, множина, називний відмінок) тощо.

    Приклад використання:
    Задача: Утворіть прикметники, узгоджені з іменниками у дужках з використанням суфікса -ськ-: "Київ" - ___________, "Львів" - ___________, "Харків" - ___________, "Дніпро" - ___________.

    Відповідь: Київський, Львівський, Харківський, Дніпровський.

    Порада:
    Для кращого запам"ятовування правильного утворення прикметників за допомогою суфікса -ськ- рекомендується часто використовувати ці слова у письмових та усних вправах. Розглядайте різні іменники та вправляйтеся в утворенні відповідних прикметників.

    Вправа:
    Утворіть прикметники, узгоджені з іменниками у дужках:
    1. "Львів" - ___________ (жіночого роду, однини).
    2. "Одеса" - ___________ (чоловічого роду, множини).
    3. "Київ" - ___________ (середнього роду, множини).
    4. "Донецьк" - ___________ (чоловічого роду, знахідній відмінок, множини).
    5. "Вінниця" - ___________ (жіночого роду, родовий відмінок, однина).
Написать свой ответ: