Синтаксичні словосполучення
Українська мова

Поставте відповідність словосполученню: а) роздум про вибір - родовий відмінок іменникового синтаксичного слова

Поставте відповідність словосполученню:

а) роздум про вибір - родовий відмінок іменникового синтаксичного слова;
б) уимось пишатися - дієслівне синтаксичне словосполучення;
в) готовий слухати - присвійний відмінок прикметникового синтаксичного слова;
г) кожен із родичів - займенникове синтаксичне словосполучення;
д) дієслівне - посилання на вид словосполучення
Верные ответы (1):
  • Лебедь_2030
    Лебедь_2030
    50
    Показать ответ
    Тема занятия: Синтаксичні словосполучення

    Пояснення: Синтаксичне словосполучення - це сукупність слів, які поєднуються в реченні і мають спільне синтаксичне значення. У даному завданні нам потрібно встановити відповідність між словосполученнями та їхніми відмінками або видом.

    а) "роздум про вибір" - родовий відмінок іменникового синтаксичного слова. У даному випадку, словосполучення "роздум про вибір" має форму родового відмінка і передає зв"язок між двома іменниками, де один вказує на власника або охоплює іншого.

    б) "пишатися чимось" - дієслівне синтаксичне словосполучення. У цьому випадку, словосполучення "пишатися чимось" містить дієслово "пишатися", яке показує дію, а також іменник, що вказує на те, чим саме пишається людина.

    в) "готовий слухати" - присвійний відмінок прикметникового синтаксичного слова. У даному випадку, словосполучення "готовий слухати" має форму присвійного відмінка і поєднує в собі прикметник "готовий" і дієслово "слухати".

    г) "кожен із родичів" - займенникове синтаксичне словосполучення. В даному випадку, словосполучення "кожен із родичів" відображає спільну інформацію про кілька осіб, які є родичами. Займенник "кожен" вказує на кожного окремого родича.

    д) "дієслівне" - посилання на вид словосполучення. В даному випадку, слово "дієслівне" посилається на вид словосполучення, яке містить дієслово.

    Приклад використання: Завдання полягає у встановленні відповідностей між словосполученнями та їхніми відмінками або видами. Наприклад: якому відмінку належить словосполучення "роздум про вибір" а) рідного; б) називного; в) знахідного; г) місцевого. Виберіть правильну відповідь і поставте її порядковий номер.

    Порада: Для вірного визначення відмінків у словосполученнях, слід приділити увагу граматичним правилам рідної мови, зокрема відмінковому склонуванню іменників та прикметників.

    Вправа: Установіть відповідність між словосполученнями та їхніми відмінками або видами:
    а) узагальнений висновок;
    б) сповідь перед батьками;
    в) обіцянка кращого дня;
    г) вправа з математики;
    д) критика поведінки.
Написать свой ответ: