Оберіть і запишіть речення із дієприкметниковим зворотом, правильно розставлений розділові знаки. Зробіть повний
Оберіть і запишіть речення із дієприкметниковим зворотом, правильно розставлений розділові знаки. Зробіть повний морфемний розбір прислівника з цього речення:
1. Те, чиму вчишся в молодості, тим користуватимешся на старість, коли знайдеш (все упорядковано правильно, лише розділовий знак після "старість" потрібно поставити).
2. Походжаючи навколо бджіл та поївши огіркові бруньки, я нарвався на моркву (все переписано, розділові знаки розставлено належним чином).
3. Пізніше з"явилися великі кораблі, на яких під палубою сиділи гребці, закриті від нападу стріляних стріл і каменів у ворога (все переписано зі зміненим розташуванням розділових знаків).
Підказка: стандартний морфологічний розбір прислівника передбачає вказівку ступеня зіставлення, кое-морфеми (у відповідності до назви морфем), природу морфем, строфії та градації.
31.01.2024 22:20
Об"яснення: Дієприкметниковий зворот - це група слів, утворених дієприкметником та словом з прийменником або заперечним словом. В реченні, яке містить дієприкметниковий зворот, виконуються правила правильного розстановки розділових знаків.
Приклад використання:
1. Те, чиму вчишся в молодості, тим користуватимешся на старість.
Морфемний розбір прислівника: нарв+а+ва+сь.
Прийменник "нарв" + прийменник "а" + прийменник "ва" + вигук "сь".
Порада: Для кращого розуміння дієприкметникового зворота, рекомендується ділення речення на складові частини: зворот і основне речення. Аналізуйте кожну частину окремо і визначайте, які слова є необхідними для утворення звороту.
Вправа: Запишіть речення з дієприкметниковим зворотом та розставте розділові знаки правильно. Морфемно розберіть прикладне слово.
3. Пізніше з"явилися великі кораблі, на яких під палубою сиділи гребці, закриті від нападу стріляних стріл і каменів у ворога. (Морфемний розбір прислівника: піз+ні+ше)