Називні речення: Пізня осінь, вечоріє, сонце торкається чорного небосхилу, гори і долини огортає чорна мла, в степу
Називні речення: Пізня осінь, вечоріє, сонце торкається чорного небосхилу, гори і долини огортає чорна мла, в степу тихо, тихо, перед нами розкинулись села, на видноколі ліс. Виокремлена граматична основа: пізня осінь, вечоріє, сонце торкається, гори і долини огортає, в степу тихо, стоїмо, дихається, розкинулися, видноколі ліс.
14.12.2023 15:08
Пояснення: Називні речення - це речення, в яких об"єктною частиною виступає називний відмінок, а присудком є виокремлена граматична основа. В реченнях, які називаються, називна частина передає характеристику на зовнішній вигляд предметів або їх стан. Вони проводяться з допомогою присудка - характеризуються станами і діями суб"єкта.
Приклад використання:
Речення: "Пізня осінь, вечоріє, сонце торкається чорного небосхилу, гори і долини огортає чорна мла, в степу тихо, тихо, перед нами розкинулись села, на видноколі ліс."
Називні речення в цьому тексті: "Пізня осінь, вечоріє, сонце торкається, гори і долини огортає, в степу тихо, розкинулись, видноколі"
Порада: Для кращого розуміння називних речень, наочно зобразіть об"єкти, які характеризуються вказаними ознаками. Спробуйте скласти свої власні називні речення, використовуючи різні слова і описи.
Вправа: Складіть два називні речення, що характеризують пейзаж узимку та весною.