Мій батьківський будинок, де всі мої стежки переплетені яскравими веселками, де солов ї співають у садах, де шлях
Мій батьківський будинок, де всі мої стежки переплетені яскравими веселками, де солов"ї співають у садах, де шлях в світ прокладений високим житом. Мій рідний батьківський будинок, ти надав мені все, моя маленька біла хата увійшла у моє серце голосним співом і тим словом, яке мати дарує. Мій батьківський будинок, не перевинай у мені тимчасовим притулком дитинства, подаруй мені легенди і пісні, і рідне слово мами, яке болить. 2. Запиши з вірша по одному словосполученню з прикметниками чоловічого, жіночого і середнього роду. У дужках познач їх відмінок.
11.12.2023 06:07
Пояснення: Відмінювання прикметників в українській мові залежить від роду, числа та відмінка. Чоловічий рід прикметників в українській мові має форму в називному та кличному відмінках, жіночий рід - у називному, кличному та орудному відмінках, а середній рід - у називному, кличному, орудному та давальному відмінках.
Приклад використання: У вірші "Мій батьківський будинок" автора наведені наступні приклади:
1. "моя маленька біла хата" - прикметник "біла" в однині в жіночому роді у називному відмінку;
2. "голосним співом" - прикметник "голосний" в однині в чоловічому роді у місцевому відмінку;
3. "рідне слово мами" - прикметник "рідний" в однині в середньому роді у родовому відмінку.
Порада: Щоб краще запам"ятати відмінювання прикметників в українській мові, рекомендую складати таблицю зі своїми прикладами і відмінювати прикметники в різних відмінках та родах.
Вправа: Відміни прикметник "новий" в різних родах та відмінках (називний, кличний, орудний, місцевий, родовий, давальний та знахідний) у рідних фразах, які ти сам можеш придумати.