Спільнокореневі дієслова
Українська мова

Добери спільнокореневі дієслова в неозначеній формі до наведених іменників і запиши їх парами: - малювати, літати

Добери спільнокореневі дієслова в неозначеній формі до наведених іменників і запиши їх парами:

- малювати, літати
- креслити, працювати
- зеленіти, працювати
- танцювати, фарбувати
- грати, садити
- лікувати, работи
Верные ответы (1):
  • Zagadochnyy_Peyzazh
    Zagadochnyy_Peyzazh
    35
    Показать ответ
    Содержание: Спільнокореневі дієслова

    Пояснення: Спільнокореневі дієслова - це дієслова, які мають спільну корінь та відрізняються тільки суфіксами та закінченнями в залежності від часу, роду та числа.

    Давайте розглянемо наведені іменники та дієслова та спробуємо добрати спільнокореневі дієслова в неозначеній формі:

    - малювати, літати: дієслово малювати може мати спільнокореневі форми малюва́ти (дієслівний залізничний спосіб) та нарисува́ти (дієслівний залізничний спосіб). Значить, спільнокореневими дієсловами будуть малювати і рисувати.

    - креслити, працювати: дієслово креслити не має спільнокореневих форм, тому в парі до іменника креслити можна написати тільки саме це дієслово. До іменника працювати можна добрати спільнокореневе дієслово працюва́ти (дієслівна форма множинного числа). Значить, парою до іменника працювати будуть креслити і працювати.

    - зеленіти, працювати: дієслово зеленіти не має спільнокореневих форм, тому в парі до іменника зеленіти можна написати тільки саме це дієслово. Щодо іменника працювати, ми вже знайшли спільнокореневі дієслова - креслити і працювати. Значить, парою до іменника зеленіти будуть зеленіти і працювати.

    - танцювати, фарбувати: і в танцювати, і в фарбувати немає спільнокореневих форм. Тож в парі до іменника танцювати можна написати тільки саме це дієслово, а в парі до іменника фарбувати - тільки саме це дієслово. Значить, парою до іменника танцювати будуть танцювати і фарбувати.

    - грати, садити: дієслово грати не має спільнокореневих форм, тому в парі до іменника грати можна написати тільки саме це дієслово. Щодо іменника садити, ми можемо добрати спільнокореневі дієслова сади́ти (дієслівний залізничний спосіб) та поса́дити (дієслівна форма однина). Значить, парою до іменника садити будуть грати і садити.

    - лікувати, работи: і в лікувати, і в работи немає спільнокореневих форм. Тож в парі до іменника лікувати можна написати тільки саме це дієслово, а в парі до іменника работи - тільки саме це дієслово. Значить, парою до іменника лікувати будуть лікувати і работи.

    В результаті, спільнокореневими дієсловами будуть: малювати/рисувати, працювати, зеленіти/працювати, танцювати/фарбувати, грати/садити та лікувати/работи.

    Рекомендації: Щоб полегшити розуміння поняття спільнокореневих слів та їх пошуку, можна розглянути приклади із різних предметних галузей або використовувати логічні аналогії. Також корисно вчитися суфікси та закінчення залежно від часу, роду та числа, щоб змогти впізнати спільнокореневі форми дієслів.

    Вправа: Добери спільнокореневі дієслова в неозначеній формі до іменників:
    - писати, читати
    - готувати, їсти
    - ходити, пити
    - співати, слухати
    - вчитися, викладати
Написать свой ответ: