Дієприслівники і їх утворення
Українська мова

Чи могли б ви надати мені список дієприслівників, вказавши їх час та вид, і пояснити, як вони утворюються? 1. Були такі

Чи могли б ви надати мені список дієприслівників, вказавши їх час та вид, і пояснити, як вони утворюються? 1. Були такі місяці, коли ні одного дня я не пропускала, не вийшовши на будь-яку гору, не відкриваючи нового чарівного куточка між скелями, не лякавши жодного хижака серед густого смерекового лісу і не купалися босими ногами в потоці (О. Кобилянська). 2. Висока, тепла ніч спала над землею, розблискувала зорями і поглиналася своєю розкішшю (Панас Мирний). 3. Мій батько, великий добрий чоловік, усміхався, коли дивився на людей (О. Довженко). 4. Рим переміг Грецію у воєнному відношенні.
Верные ответы (1):
  • Igor
    Igor
    21
    Показать ответ
    Тема занятия: Дієприслівники і їх утворення

    Пояснення: Дієприслівник - це неозначена форма дієслова, яка виступає в реченні в якості прислівника. Вона виражає дією, станом, способом виконання дії та має часові та видові форми. Дієприслівники утворюються за допомогою незмінюваних закінчень -ши, -вши, -ючи. При цьому дієприслівники минулого часу в українській мові мають закінчення -ши, дієприслівники теперішнього часу -вши, а дієприслівники майбутнього часу -ючи. Часові форми дієприслівників співпадають з часовими формами дієслова, до якого вони відносяться.

    Приклад використання: В реченні "Були такі місяці, коли ні одного дня я не пропускала, не вийшовши на будь-яку гору, не відкриваючи нового чарівного куточка між скелями, не лякавши жодного хижака серед густого смерекового лісу і не купалися босими ногами в потоці" дієприслівниками є "пропускала", "вийшовши", "відкриваючи", "лякавши" і "купалися". Дієприслівники мають форму минулого часу і є способом виконання дії.

    Порада: Щоб краще зрозуміти та запам’ятати утворення дієприслівників, рекомендую виконати вправи з їх утворенням та застосуванням у реченнях. Розгляньте приклади й зверніть увагу на закінчення та форму дієприслівника відповідно до часу та виду дієслова.

    Вправа: Утворіть дієприслівники від таких дієслів та вставте їх у речення:
    1. грати
    2. співати
    3. писати
    4. читати
Написать свой ответ: