Будь ласка, закінчіть наступні речення, додаючи необхідні розділові знаки, такі як двокрапка і кома. Встановіть
Будь ласка, закінчіть наступні речення, додаючи необхідні розділові знаки, такі як двокрапка і кома. Встановіть синтаксичну роль загальних слів і частин мови, в які вони виражені. Визначте граматичні основи. Знайдіть речення, яке складається з одного головного члена. Намалюйте його схему. 1) ... всюди була роса. 2) Вранці пахло нектаром полевих квітів... . 3) ... ліс над річкою переливався різними кольорами. 4) Здійснився передсвітанковий перегук лісових пташок.
15.12.2023 21:43
Пояснення:
1) Речення 1 складається з присудка у минулому неозначеному часі "була" і іменника "роса", який виступає в ролі підмета. Синтаксична роль іменника "роса" - підмет, граматична основа - "була роса".
2) Речення 2 містить присудок у минулому неозначеному часі "пахло", дієслово виступає в ролі присудка, а іменник "нектар" - в ролі підмета. Частка "Вранці" виступає в ролі обставини часу. Синтаксична роль іменника "нектар" - підмет, граматична основа - "пахло".
3) Речення 3 містить присудок у минулому неозначеному часі "переливався", дієслово виступає в ролі присудка, а словосполучення "ліс над річкою" - в ролі підмета. Синтаксична роль словосполучення "ліс над річкою" - підмет, граматична основа - "переливався".
4) Речення 4 складається з присудка у минулому неозначеному часі "здійснився" і іменника "перегук", який виступає в ролі підмета. Синтаксична роль іменника "перегук" - підмет, граматична основа - "здійснився".
Приклад використання:
Заміни розділові знаки та визнач граматичні основи у такому реченні: "У долині пливе гірська річка".
Порада: Для визначення синтаксичної ролі слів у реченні, зверніть увагу на смислове навантаження та граматичні ознаки кожного слова.
Вправа: Знайдіть ще одне речення з одним головним членом та намалюйте його схему.