А- два-річний курс навчання. Б- 3-колесний велосипед. А- п яти-стопний хорей. Б- двох-годинна екскурсія
А- два-річний курс навчання. Б- 3-колесний велосипед. А- п"яти-стопний хорей. Б- двох-годинна екскурсія. А- два-мільярдний прибуток. Б- п"яти-мільйонний житель. А- чотири-річна сестричка. Б- чотири-кілометровий пробіг. А- чотири-тисячний тираж. Б- п"яти-відсотковий кредит. А- сорок-тонний вагон. Б- сорок-річний чоловік. А- сорок-мильярдний борг. Б- тридцять-градусний мороз. А- тридцять-тисячний випуск. Б- дванадцяти-річний син. А- п"яти-метрова глибина. Б- трьох-значне число. А- трьох-сотий журнал. Б- сто п"ятдесят-літній ювілей. А- сто п"ятдесят-тисячна армія. Б- п"яти-копійкова монета. Б- п"яти-стотий кілометр.
20.05.2024 06:37
Пояснення: В даному завданні треба визначити правильну форму числівників для доповнення до слів у реченні. Числівники можуть бути різними за формою в залежності від роду та відмінка іменників, до яких вони відносяться. У даному випадку, іменники є чоловічого роду і є у різних відмінках. Числівники мають змінюватись у відповідності з цими відмінками.
Приклад використання:
- А- двох-річний курс.
- Б- трьох-колісний велосипед.
Порада: Пам"ятайте, що українські числівники змінюють свою форму залежно від роду і відмінка іменників, до яких вони відносяться. Уважно читайте завдання та звертайте увагу на форму іменників для вибору вірного числівника. Намагайтеся розуміти граматичні правила, які стоять за вибором форми числівника.
Вправа: Які правильні числівники повинні бути у наступних реченнях?
1. Чотири-річна ____________.
2. П"яти-метрова ____________.
3. Сорок-тонний ____________.
4. Тридцять-тисячний ____________.
5. Сто п"ятдесят-тисячна ____________.