Українська мова

а) Цього ніхто крім тебе самого не зробить. б) Наприклад, мавпи особливо люблять рослинну їжу, таку як плоди й бруньки

а) Цього ніхто крім тебе самого не зробить.
б) Наприклад, мавпи особливо люблять рослинну їжу, таку як плоди й бруньки.
в) Колективна, зокрема і слов"ян, була поширена в багатьох народів.
г) За винятком баби Оришки, малий Чіпка нікого не любив.
Верные ответы (1):
  • Mihaylovna
    Mihaylovna
    33
    Показать ответ
    Морфологія речень та граматичні правила в українській мові:

    Пояснення: Морфологія речень та граматичні правила дуже важливі для розуміння та використання української мови. Користуючись правильною морфологією та синтаксисом, ми можемо виражати свої думки та ідеї зрозуміло та з точністю.

    a) Цього ніхто крім тебе самого не зробить.
    У даному реченні ми маємо одне із заперечних речень в українській мові. Суб"єктом є "ти" (когось іншого окрім тебе ніхто не зробить), присудок - "зробить" (дія виконана суб"єктом), словниковий складник "цього" вказує на невизначений час, а отриманий додаток "ніхто" підкреслює безкорисливість зробленої дії.

    б) Наприклад, мавпи особливо люблять рослинну їжу, таку як плоди й бруньки.
    У данному реченні немає складного синтаксису або особливих граматичних правил. "Мавпи" - суб"єкт, "люблять" - присудок, "рослинну їжу" - додаток, "таку як плоди й бруньки" - додаток, що доповнює речення.

    в) Колективна, зокрема і слов"ян, була поширена в багатьох народах.
    У цьому реченні ми маємо складне речення, в якому є прикладка "колективна" (яка була поширена в багатьох народах), прикладка "зокрема і слов"ян" (яка є одним з варіантів колективної), суб"єкт "колективна", дієслово "була" та додаток "в багатьох народах".

    г) За винятком баби Оришки, малий Чіпка нікого не любив.
    У цьому реченні ми маємо виражений суб"єкт "малий Чіпка", дієслово "любив", додаток "нікого" та прикладку "за винятком баби Оришки" (на відміну від всіх інших, крім баби Оришки, малий Чіпка не любив нікого).

    Приклад використання: Користуючись правильною морфологією та граматикою, ми можемо створити розумні та зрозумілі речення. Наприклад, у реченні "Моя сестра любить читати книжки про природу" ми маємо суб"єкт - "моя сестра", присудок - "любить читати" та додаток - "книжки про природу".
Написать свой ответ: