9. Які з наведених речень є двоскладним? (А) Не можна наздогнати погане слово навіть кінем. (Б) За добро віддають
9. Які з наведених речень є двоскладним? (А) Не можна наздогнати погане слово навіть кінем. (Б) За добро віддають добро. (В) Прийшла холодна ранкова погода. (Г) Слово може бути зброєю. (Д) Останні кілька днів сніжило колючим снігом.
10. Які з наведених речень є поширеними? (А) Білоручки - це люди бездарні та безнадійні. (Б) Захмарилося, посилювало вітер і загриміло. (В) У мене почувається сумно. (Г) Він зійшов з небес на землю. (Д) Було багато випадків втрат, успіхів, поразок та перемог.
23.12.2023 18:54
Пояснення:
1. Двоскладні речення - це речення, які складаються з двох простих речень, з"єднаних між собою за допомогою сполучників, та мають два присудки. У наведених реченнях двоскладними є речення (А) "Не можна наздогнати погане слово навіть кінем", (Б) "За добро віддають добро" та (Д) "Останні кілька днів сніжило колючим снігом".
2. Поширені речення - це речення, які використовуються часто в мовленні, є загальноприйнятими та наслідують загальноприйняті мовні моделі. У наведених реченнях поширеними є речення (А) "Білоручки - це люди бездарні та безнадійні", (Б) "Захмарилося, посилювало вітер і загриміло", (В) "У мене почувається сумно", та (Г) "Він зійшов з небес на землю".
Приклад використання:
9. Виберіть двоскладне речення з запропонованих варіантів.
10. Виберіть поширене речення з наведених варіантів.
Порада:
- Для розрізнення двоскладних речень варто звернути увагу на наявність декількох присудків у реченні та використання сполучників.
- Щоб впевнитися, що речення є поширеним, можна звернути увагу на його навчальний матеріал чи на частоту вживання в мовленні.
Вправа:
9. Які з наведених речень є двоскладними? Виправдайте свій вибір.
10. Які з наведених речень є поширеними? Поясніть, які особливості мають ці речення, якщо вони є поширеними.