Граматичні терміни
Українська мова

57. Не всі слова в рядку є синонімами: а) Багач - товстосум - багатир; б) Марнословити - розпатякувати

57. Не всі слова в рядку є синонімами: а) Багач - товстосум - багатир; б) Марнословити - розпатякувати - просторікувати; в) Байдужість - апатія - пасивність; г) Ватажок - провідник - отаман.

58. Правильно поєднано слова в антонімічну пару в рядку: а) Адресат - адреса; б) Абонент - абонемент; в) Авангард - ар"єргард; г) Аванпост - форпост.

59. Використано оксиморон в реченні: а) Бори стоять зіщулившись; б) Ген у горах ватра пастуша мирно мерехтить; в) Тополі моляться на захід сонця; г) Розливаю гіркий мед у чаші.

60. Використано омоніми в реченні: а) Прозелень жовта зліта з літа; б) У мене потрібне слово.
Верные ответы (1):
  • Lisa
    Lisa
    60
    Показать ответ
    Тема: Граматичні терміни

    Пояснення:
    57. У цій задачі потрібно визначити пару слів, які не є синонімами. Синоніми - це слова, які мають схоже значення. Опираючись на дані варіанти, не всі слова у варіанті "б" є синонімами. "Марнословити" означає говорити неприпустимо багато, а "розпатякувати" та "просторікувати" означають говорити розмовляючи дуже довго. Отже, правильна відповідь - "б".

    58. У цьому завданні треба з"єднати слова в антонімічні пари, тобто слова з протилежними значеннями. З опцій, тільки "б" містить таку пару. "Абонент" - це людина, яка має підписку на якусь послугу, а "абонемент" - це платіжний або перепустковий квиток. Отже, правильна відповідь - "б".

    59. У цьому завданні треба визначити речення, в якому використаний оксиморон - поєднання двох протилежних слів або понять. Згідно з опціями, лише у реченні "в" використаний оксиморон. "Тополі моляться на захід сонця" - це поєднання протилежних понять "моляться" та "захід сонця". Отже, правильна відповідь - "в".

    60. В цьому завданні потрібно визначити речення, в якому використані омоніми - слова, які звучать однаково, але мають різне значення. Згідно з опціями, лише у реченні "а" використано омоніми. "Прозелень" - це зелена фарба, а "жовта" - це дієприкметник від жовтий. "Зліта" - це відлітає, а "з літа" - це відлікаючись від літа. Отже, правильна відповідь - "а".

    Приклад використання:
    57. Багач, товстосум і багатир - це синоніми, оскільки вони означають багату або заможну людину. Однак марнословити, розпатякувати та просторікувати мають різне значення. Марнословити - це говорити безпричинно або надмірно, розпатякувати - це говорити дуже довго, а просторікувати - це говорити розмовляючи дуже довго.

    58. Адресат і адреса не є антонімами, оскільки вони вказують на особу і місце отримання листа чи послання. Так само і абонент та абонемент не є протилежними словами, оскільки перше означає людину, яка має підписку, а друге - квиток чи картку, дають доступ до певних послуг.

    59. У реченні "Бори стоять зіщулившись" використаний оксиморон. Слова "стоять" і "зіщулившись" позначають протилежні дії - зупинку і спрямованість. Це поєднання двох протилежних слів надає цьому реченню додаткового ефекту.

    60. У реченні "Прозелень жовта зліта з літа" використано омоніми. Слова "прозелень" і "жовта" мають різне значення, але звучать однаково. Так само "зліта" і "з літа" звучать однаково, але мають різну семантику.
Написать свой ответ: