Зміщення прямої мови на непряму мову і правила пунктуації в діалозі
Українська мова

5. (2б) В якому випадку під час перебудови речення з прямою мовою на речення з непрямою мовою було допущено помилку?

5. (2б) В якому випадку під час перебудови речення з прямою мовою на речення з непрямою мовою було допущено помилку? а. Жінка запитала, чому він мовчить. б. Карпо запитав Мотрю, хто купив їй намисто. в. Леся Українка писала, що, доле, ти сильніша, а я тебе подивуюсь. г. Гетьман заперечив головою, що не хоче.
6. (1б) Вкажіть варіант з помилкою в пунктуації в діалозі: а. "Що ти хочеш від життя?" - "Небагато. Просто жити, працювати, як усі..." - "Тоді працюй, хлопче, а не розкатуйся по степу." б. "Сідай за книжки. Зубри!" - "Мамо, епоха зубрінь минула." - "Це щось нове, хлопче. Зубрити не хочеш. Може і вчитися?
Верные ответы (1):
  • Pingvin_2423
    Pingvin_2423
    50
    Показать ответ
    Суть вопроса: Зміщення прямої мови на непряму мову і правила пунктуації в діалозі

    Пояснення: Зміщення прямої мови на непряму мову - це процес перетворення висловлювань, вимовлених безпосередньо, в недиректний варіант, коли слова автора наводяться в передачі. Речення з непрямою мовою передають суть власних слів говорника, але зі зміною виразу, складу речення і додатковими приписами.

    Помилки в зміщенні прямої мови на непряму можуть включати недостовірне передавання змісту, порушення правил граматики, не врахування особових та часових форм, тощо.

    Пунктуація в діалозі також має свої правила. Кожна вимова в діалозі пишеться в окремої абзаці. Після слова "сказав" або іншого синоніма розділовий знак ставиться до іменникового або займенникового роду. Безтверді прийменники, сполучники, частки та ін. після слів з зірочкою не відокремлюються.

    Приклад використання:
    5. а. "Жінка запитала, чомумовчить."
    6. б. "«Сідай за книжки. Зубри», - сказала мама".

    Порада: Щоб краще зрозуміти процес зміщення прямої мови на непряму мову, варто вивчити основні правила і вправитися в їх застосуванні. Для розуміння правил пунктуації в діалозі, варто вивчити особливості використання лапок, дефісів, розділових знаків тощо.

    Вправа:
    5. Вкажіть номер речення, в якому допущено помилку у зміщенні прямої мови на непряму мову та поясніть, що саме є недостовірним в передачі висловлювання.
    6. Знайдіть помилку в пунктуації в діалозі та запишіть правильний варіант даного речення з розділеними репліками героїв.
Написать свой ответ: