Вживання тире в реченнях
Українська мова

275. і. Почніть з того, що виписуєте речення, в яких потрібно поставити тире між підметом і присудком, а потім

275. і. Почніть з того, що виписуєте речення, в яких потрібно поставити тире між підметом і присудком, а потім - в тих реченнях, де треба поставити тире на місці пропущеного члена речення. Підкресліть граматичні основи. 1. Коли ділу не поміха, діло утіхає. 2. Багатому котиться у двір, а бідному з двору (нар. творчість). 3. Час іде вперед, віщує зиму, а там знову весна (г. кривда). 4. І така благодать - чути мамину мову (а. коля- новський). 5. Поле має вуха, а ліс - очі (нар. творчість). 6. Тіло може зламатися.
Верные ответы (1):
  • Кузя
    Кузя
    49
    Показать ответ
    Тема вопроса: Вживання тире в реченнях

    Пояснення:
    Тире вживається між підметом і присудком у випадках, коли це потрібно для виділення підмета або для передачі паузи в мовленні. Таке вживання тире називається тире-розділовим. В реченнях, де потрібно поставити тире на місці пропущеного члена речення, використовують тире-вставне.

    Підкреслити граматичні основи у реченнях, де потрібно вживання тире між підметом і присудком, буде виглядати наступним чином:
    1. Коли ділу не поміхає, діло утішає.
    3. Час іде вперед, віщує зиму, а там знову весна.

    У реченнях, де треба поставити тире на місці пропущеного члена речення, формулювання умов у нашому випадку не передбачає вставного слова. Окремі частини речення позначаються тире-вставним, а підкреслення граматичної основи в даному випадку немає.

    Приклад використання:
    Випишіть речення з вживанням тире-розділового та тире-вставного:
    1. Коли ділу не поміхає, діло утішає.
    2. Час іде вперед, віщує зиму, а там знову весна.

    Рекомендації:
    Для кращого розуміння вживання тире в реченнях, рекомендую ознайомитися з правилами пунктуації та прочитати додаткові приклади використання тире. Важливо пам"ятати, що вживання тире залежить від мети виділення підмета або присудка, а також від потреби передати паузу в мовленні.

    Вправа:
    Вставте тире у відповідні місця речень:
    1. І така благодать - чути мамину мову.
    2. Багатому котиться у двір, а бідному - з двору.
    3. Поле має вуха, а ліс - очі.
Написать свой ответ: