2. Вкажіть речення, в якому прикладки відмінюються дефісом. А Відступники ніколи не мають справжньої свободи
2. Вкажіть речення, в якому прикладки відмінюються дефісом. А Відступники ніколи не мають справжньої свободи (М.Адаменко). Б Загадкові археологічні знахідки розкривають минуле цивілізації (В.Симоненко). В Той містичний відчуття тиші обволікає душу на високій горі (Л.Глібов). Г Усмішка твоя, неначе промінь сонця, розбиває хмари (М.Старицький).
16.12.2023 14:18
Пояснення: Українська мова має певні правила відмінювання прикладних слів. На практиці, використання дефісу в прикладках залежить від властивостей самого прикладка і його поєднання з іменниками. Як правило, прикладні слова з дефісом утворюються, коли маємо поєднання "прикладка + іменник" певних властивостей. Зазвичай, це стосується прикладок, що мають власне значення і наголошено поєднуються з іменниками.
Дополнительный материал: В реченні "Загадкові археологічні знахідки розкривають минуле цивілізації" прикладка "загадкові" відмінюється з дефісом. Вона характеризує археологічні знахідки, і використання дефісу надає прикладці більш певний, конкретний відтінок.
Совет: Щоб зрозуміти і запам"ятати правила відмінювання прикладних слів з дефісом, можна скористатися наступними порадами:
1. Приділяйте увагу прикладкам, які характеризують іменники і мають власне значення. Вони найчастіше відмінюються з дефісом.
2. Звертайте увагу на поєднання "прикладка + іменник" і спостерігайте за відтінками, які надає дефіс прикладці.
3. Вивчайте прикладки разом з іменниками, з якими вони утворюють поєднання, щоб краще розуміти їх відмінювання.
Вправа: Виділіть прикладки відповідно до їх відмінювання: Законодавчі норми гарантують права громадянам. Розкішні будівлі оздоблюють вулиці історичних центрів. Нові дослідження виявили цікаві факти про екзотичних тварин.