2. Розкажіть про слова, розподілені на три колонки: 1) з наголосом на першому складі; 2) з наголосом на другому складі
2. Розкажіть про слова, розподілені на три колонки: 1) з наголосом на першому складі; 2) з наголосом на другому складі; 3) з наголосом на третьому складі. 1. Скелет, поклик, розпис, проект, вітрина, захід, дух, носити, корабель, випадок, радість, вовк, гора. 2. Квітень, розгублення, вибір, більшовик, насіння, листопад, батальйон, відпустка, стандарт, зайшов, диалог, обсад, дванадцять, сліпо, майбуття, якось, їздячи. 3. Перепишіть, доповнивши відсутні букви ч або ш. 1. День був ясний, соняшний (І. Нечуй-Левицький). 2. В городі соняшники жовті на тин похилялися (А. Головко). 3. Степи стояли
12.12.2023 01:19
Пояснення: Слова з наголосом на першому складі завжди будуть мати наголос на першій голосній букві. Такі слова включають "скелет" і "проект". Слова з наголосом на другому складі будуть мати наголос на другій голосній букві. У вашому списку таким словом є "квітень" і "більшовик". Слова з наголосом на третьому складі матимуть наголос на третій голосній букві. Вибраними словами з вашого списку є "розгублення" і "дванадцять".
Приклад використання: Скелет - слово з наголосом на першому складі, так як наголос падає на першу літеру "с".
Порада: При вивченні слів з наголосом на різних складах, корисно прочитати слово вголос і виявити, на якому складі падає наголос. Можна також зазначити голосну букву, на якій знаходиться наголос.
Вправа: Перепишіть слова, доповнивши відсутні букви "ч" або "ш":
1. День був __асний, соня__ний (І. Нечуй-Левицький).
2. В городі сон__йни__и жовті на тин похилялися (А. Головко).
3. Ст__пи стояли.