2. Позначте речення з однаковими складовими: а) Зима на возі тараторить по дорозі. (Т.Коломієць); б) Вулиці, дахи, сади
2. Позначте речення з однаковими складовими: а) Зима на возі тараторить по дорозі. (Т.Коломієць); б) Вулиці, дахи, сади - всі доріжки побіліли. (Н.Мудрик); в) Морозенко умостився на столітньому дубі. (В.Скомаровський); г) Сніговик Морквяний підняв угору віник. (О.Сенатович).
3. Позначте речення, де однорідні складові з"єднуються інтонацією переліку: а) Золота стерня не завжди, але завжди колюча для всіх. (В.Слапчук); б) Маки не цвітуть там, а горять. (В.Василашко); в) Зелень свіжа розгойдалась, розгулялась, поплила. (М.Рильський); г) Людиною є не тіло, а душа. (Г.Сковорода).
17.12.2023 06:53
Пояснення: Складнопідрядне речення з однорідними складовими - це речення, що складається з головного речення та підрядного речення, які об"єднуються однорідними складовими. Однорідні складові в реченні мають однакову синтаксичну та семантичну функцію, вони з"єднуються за допомогою сполучників або часток. Зазначені в прикладах речення є прикладами складнопідрядних речень з однорідними складовими.
Приклад використання:
а) Зима на возі тараторить по дорозі.
б) Вулиці, дахи, сади - всі доріжки побіліли.
в) Морозенко умостився на столітньому дубі.
г) Сніговик Морквяний підняв угору віник.
Адвіс: Щоб краще розібратись у складнопідрядних реченнях з однорідними складовими, рекомендується вивчити правила утворення таких речень, розібратись із синтаксичною та семантичною функцією однорідних складових та засвоїти основні сполучники або частки, що використовуються для їх з"єднання.
Вправа: Виберіть речення з однорідними складовими та вкажіть, як вони з"єднуються:
а) У цегляному будинку палає вогонь і горить свічка.
б) Собачка гавкає та стрибає.
в) Темні грозові хмари наближаються, а над полями світить сонце.
г) Вечірнє сонце заходить на захід, а зірки починають світити.
Відповідь:
а) У цегляному будинку палає вогонь і горить свічка.
в) Темні грозові хмари наближаються, а над полями світить сонце.