17. Прізвища з літерою
Українська мова

17. У якому рядку всі прізвища пишуться з літерою е : а) Окамов, Синьов, Маров, Грачов; б) Воробов, Замов, Панятов

17. У якому рядку всі прізвища пишуться з літерою "е": а) Окамов, Синьов, Маров, Грачов; б) Воробов, Замов, Панятов, Ручов; в) Королов, Соловов, Хмелев, Алферова; г) Лихачов, Парфенов, Сипов, Горбачов; д) Веревкін, Королев, Белкін, Пугачов.

18. У якому рядку не треба писати частку "не" окремо: а) плани нездійснені, непрогріта сонцем земля; б) не заплетена, а розплетена коса, невипитий сік; в) нес нею чутки; г) невикопані ділянки; д) ніким непорушене питання, незнайдені скарби.
Верные ответы (2):
  • Mihail
    Mihail
    33
    Показать ответ
    17. Прізвища з літерою "е":
    Правильну відповідь на це питання дає варіант в) Королов, Соловов, Хмелев, Алферова. У цьому рядку всі прізвища є словами, які мають літеру "е" у своєму написанні.

    Пояснення: Українська мова має ряд слів, в яких при написанні "е" замінюється на "є". Це правило стосується зокрема прикметників, займенників, іменників і прізвищ. Однак, не всі прізвища мають літеру "е". У даному завданні, лише в рядку в) всі прізвища, Королов, Соловов, Хмелев та Алферова, мають літеру "е" у своєму написанні.

    Приклад використання: Завдання полягає в тому, щоб обрати рядок, де всі прізвища пишуться з літерою "е". Заодно можна спитати школярів, які прізвища мають літеру "е" у своєму написанні.


    18. Частка "не":
    В правильному варіанті не треба писати частку "не" окремо в рядку г) нес нею чутки. Це означає, що "не" може бути написано разом об"єднується в одне слово з наступним словом.

    Пояснення: Українська мова має кілька правил щодо написання часток. У деяких випадках "не" може бути написано окремо, як два окремі слова, а в деяких випадках воно може бути написано разом з наступним словом. У рядку г) нес нею чутки, "не" не треба писати окремо, оскільки воно об"єднується зі словом "с" і утворює одне слово "нес".

    Приклад використання: Завдання полягає в тому, щоб обрати рядок, де не треба писати частку "не" окремо. Можна запитати школярів, як правильно писати словосполучення з часткою "не".

    Порада: Щоб краще зрозуміти, як писати частку "не" окремо або разом з наступним словом, варто запам"ятати загальні правила та приклади та багато вправних вправ. Постійна практика допоможе вам набути навичок у коректному написанні "не" в усіх випадках.
  • Загадочный_Песок
    Загадочный_Песок
    15
    Показать ответ
    Тема занятия: Правопис прізвищ з літерою "е".

    Пояснення: Деякі прізвища в українській мові пишуться з літерою "е". У цьому завданні потрібно визначити, у якому рядку всі прізвища пишуться з літерою "е".

    Розглянемо кожний рядок:
    а) Окамов, Синьов, Маров, Грачов - у цьому рядку немає прізвища з літерою "е";
    б) Воробов, Замов, Панятов, Ручов - прізвище "Замов" має літеру "е";
    в) Королов, Соловов, Хмелев, Алферова - у цьому рядку немає прізвища з літерою "е";
    г) Лихачов, Парфенов, Сипов, Горбачов - прізвища "Лихачов" і "Горбачов" мають літеру "е";
    д) Веревкін, Королев, Белкін, Пугачов - прізвища "Королев" і "Пугачов" мають літеру "е".

    Таким чином, у рядку б) всі прізвища пишуться з літерою "е".

    Приклад використання: Визначте, у якому рядку всі прізвища пишуться з літерою "е":

    а) Варчук, Іваненко, Поляков, Рибак;
    б) Степаненко, Шевченко, Васильєв, Петренко;
    в) Кравченко, Швець, Харченко, Дем`янчук;
    г) Захарчук, Білоус, Козак, Перелісний;
    д) Чичкан, Паливода, Лисенко, Жежерун.

    Рекомендація: Для розуміння правопису прізвищ з літерою "е" слід ретельно вивчати правила української орфографії, зокрема загальні правила про написання прізвищ. Корисно також працювати над словниковим запасом, щоб знати якнайбільше прикладів таких прізвищ.

    Вправа: Визначте, які прізвища з цих рядків пишуться з літерою "е":
    а) Івченко, Бойко, Кравець, Гончаренко;
    б) Павленко, Карпенко, Мельник, Шаповаленко;
    в) Поліщук, Ткаченко, Сидорчук, Гончарук;
    г) Жук, Грабчак, Коваленко, Семенюк;
    д) Грищенко, Петренко, Гончар, Зубенко.
Написать свой ответ: