Упорядкування іменників за відмінками в групи
Українська мова

159. Упорядкуйте іменники за відмінками у три групи: 1) тверда група; 2) мішана група; 3) м яка група. Мураха, ясен

159. Упорядкуйте іменники за відмінками у три групи: 1) тверда група; 2) мішана група; 3) м"яка група. Мураха, ясен, груша, горище, здоров"я, вишня, вдача, стихія, життя, діжка, знання, морж, острівець, змішувач, сміх, стебельце, діжа, лихо, квітень, озеленювач, затишшя. Ключ. Підкресліть другу букву в кожному слові, починаючи з першої. Із цих букв складіть вислів А. Сент-Екзюпері.
Верные ответы (1):
  • Solnce_V_Gorode
    Solnce_V_Gorode
    70
    Показать ответ
    Упорядкування іменників за відмінками в групи:

    Тверда група: життя, знання, стихія, діжка, діжа, морж, квітень.
    Мішана група: ясен, груша, вишня, острівець, змішувач, стебельце, озеленювач.
    М"яка група: мураха, горище, здоров"я, вдача, лихо, затишшя.

    Пояснення: Іменники в українській мові відповідають за множину і відмінками. У даному завданні необхідно упорядкувати іменники за відмінками, а саме за твердістю та м"якістю закінчень. Тверда група включає іменники, які зберігають свої закінчення в усіх відмінках (життя, знання). Мішана група об"єднує іменники, які мають тільки частково змінені закінчення в окремих відмінках (ясен, острівець). М"яка група включає іменники, які мають м"які змінювання закінчень, зокрема на -ев, -єв, -єн(ь) (мураха, горище).

    Приклад використання: Закінчення "а" в словах "мураха" і "горище" вказує на їх належність до м"якої групи іменників.

    Порада: Щоб легше розібратися з відмінками іменників, рекомендується вивчати таблицю змінювання іменників за падіжами. Поступово вправляйтесь у визначенні групи іменників за їх змінюванням.

    Вправа: Упорядкуйте наступні іменники за відмінками: вовк, сад, дерево, крило, зозуля, човен, армія, літо. Зазначте групу, до якої вони належать.
Написать свой ответ: