1) Жайворонки озвалися в небі, бризнули живим сріблом з блакиті, як будто радіючи тому, що гроза відгриміла, що зелені
1) Жайворонки озвалися в небі, бризнули живим сріблом з блакиті, як будто радіючи тому, що гроза відгриміла, що зелені вруни пшениці не зім’яли залізні гусениці, що скоро тут заколоситься повнозерний колос (І. Цюпа).
2) Нехай той сам плаче, хто залишив іскру на шляху без обережності, хто довірив невпевнений човен воді, хто вийшов у дорогу темною ночі, хто високо розмістив бідну хатину, останній притулок, над безоднею (Леся Українка).
17.12.2023 06:35
Пояснення: В даному випадку, автор поетично описує спостереження над птахами - жайворонками. Він описує, як жайворонки радісно звеселяються після грози, яка минула. Автор називає жайворонок "живим сріблом з блакиті" - це словесне вираження вказує на їх прекрасний спів та блакитне небо, в якому вони знаходяться. Також автор радіє, що гроза не пошкодила зелені віруни пшениці своїми залізними гусеницями, і незабаром поля вкриються повнозерними колосками.
Приклад використання: Напишіть розробку композиції на тему "Жайворонки озвалися в небі".
Порада: Щоб краще зрозуміти тему, спробуйте уявити себе на полі на світанку, коли жайворонки починають співати в небі. Спробуйте уявити їх голоси та їхню радість після грози.
Вправа: Напишіть короткий вірш або опис на тему "Зустріч з жайворонками".