Ораторське мистецтво та риторика
Українська мова

1. Яким чином оратор може підготувати текст свого виступу шляхом освоєння системи мисленнєво-мовленнєвих операцій?

1. Яким чином оратор може підготувати текст свого виступу шляхом освоєння системи мисленнєво-мовленнєвих операцій?
2. Що використовується у логічному мисленні для узагальнення суттєвих властивостей явищ?
3. Які основні риси високого рівня майстерності публічного виступу включає в себе ораторське мистецтво?
4. Як розуміли античні мислителі сутність риторики як технології створення тексту?
5. Якого характеру продовження є неориторика відносно риторики класичного періоду?
6. Звідки зазвичай беруться джерела для підготовки ораторської промови?
7. Яким має бути метод навчання основам риторики?
Верные ответы (1):
  • Chaynik
    Chaynik
    32
    Показать ответ
    Тема вопроса: Ораторське мистецтво та риторика

    Пояснення: Ораторське мистецтво є важливою навичкою для успішної публічної промови. Для підготовки тексту виступу оратор повинен освоїти систему мисленнєво-мовленнєвих операцій. Це означає, що оратор повинен виявити вміння аналізувати матеріал, систематизувати і структурувати його, оцінювати аргументи, робити узагальнення та висновки.

    У логічному мисленні для узагальнення суттєвих властивостей явищ використовуються різні методи, зокрема, класифікація, узагальнення, аналогія та інші. Ці методи допомагають оратору систематизувати та представити інформацію у зрозумілій та логічній формі.

    Ораторське мистецтво включає в себе такі основні риси високого рівня майстерності: влада над словом, відчуття ритму та інтонації, вміння використовувати гестапо та жести, психологічний контакт з аудиторією, вміння керувати емоціями слухачів.

    Античні мислителі розуміли риторику як технологію створення тексту, вона мала на меті переконати та впливати на аудиторію. Риторика включала в себе такі елементи, як вибір слів, структура тексту, використання риторичних фігур та емоційний вплив.

    Неориторика -- це продовження риторики відносно класичного періоду. Вона враховує сучасні комунікативні технології та потреби аудиторії, включає в себе використання мультимедійних засобів, активну взаємодію зі слухачами та інші сучасні підходи.

    Джерела для підготовки ораторської промови можуть братися з різних джерел: книги, журнали, Інтернет, наукові дослідження, статистика, особистий досвід тощо. Важливо обрати достовірні та актуальні джерела.

    Метод навчання основам риторики має бути практичним та систематичним. Він включає в себе аналіз зразків промов, тренування мовленнєвих навичок, вивчення теоретичних основ та постійну практику перед публікою.

    Приклад використання: Складіть текст виступу на тему "Вплив реклами на суспільство" з використанням технологій риторики.

    Порада: Для кращого освоєння системи мисленнєво-мовленнєвих операцій рекомендується проктися виконувати вправи та аналізувати зразки промов, читати про риторичні прийоми та використовувати їх у практичних завданнях.

    Вправа: Складіть план виступу на тему "Вплив соціальних мереж на психологію молоді" відповідно до правил риторики.
Написать свой ответ: