Види зв язку між частинами складного речення
Українська мова

1. Які види зв язку між частинами складного речення використовані у реченні Знову рік Новий іде і знову думка думку

1. Які види зв"язку між частинами складного речення використовані у реченні "Знову рік Новий іде і знову думка думку будить куди він нас усіх веде кого приспить кого розбудить?"?

2. Які види зв"язку між частинами складного речення використані у реченні "Глибокий інтерес до історії й культури України Володимир Вернадський зберігав протягом усього життя і це не дивно адже він був українцем і за батьком, і за матір’ю"?
Верные ответы (1):
  • Kristina
    Kristina
    18
    Показать ответ
    Тема занятия: Види зв"язку між частинами складного речення

    Об"яснення: В реченні "Знову рік Новий іде і знову думка думку будить куди він нас усіх веде кого приспить кого розбудить?", використані такі види зв"язку між частинами складного речення:

    1. Координуючий зв"язок - "і" використоване для з"єднання однойменних частин речення "Знову рік Новий іде" та "знову думка думку будить".
    2. Підрядний зв"язок - "куди" використоване для введення підрядного питання "куди він нас усіх веде".
    3. Релятивний зв"язок - "кого" використоване для введення прикладного речення "кого приспить кого розбудить".

    В реченні "Глибокий інтерес до історії й культури України Володимир Вернадський зберігав протягом усього життя і це не дивно адже він був українцем і за батьком, і за матір’ю", використані такі види зв"язку між частинами складного речення:

    1. Координуючий зв"язок - "й" використоване для з"єднання однойменних частин речення "Глибокий інтерес до історії" та "культури України".
    2. Координуючий зв"язок - "і" використоване для з"єднання однойменних частин речення "і за батьком" та "і за матір’ю".

    Приклад використання:
    На даній реченні можна добре продемонструвати використання різних видів зв"язку. Знайдіть всі вищеперераховані види зв"язку між частинами речення "Глибокий інтерес до історії й культури України Володимир Вернадський зберігав протягом усього життя і це не дивно адже він був українцем і за батьком, і за матір’ю".

    Порада:
    Для кращого розуміння видів зв"язку між частинами складного речення, рекомендую часто читати різноманітні тексти та розбирати їх на частини, визначаючи тип зв"язку, що використано.

    Вправа:
    Розіберіть на частини рядок: "Морем завмирають все річки просинаються прудкі коси в районі устя".
Написать свой ответ: