1. Які слова в рядку є всіма дієприкметниками? а) слова замерзлі, яскравий, свіже; б) слова збережений, зеленіючий
1. Які слова в рядку є всіма дієприкметниками? а) слова замерзлі, яскравий, свіже; б) слова збережений, зеленіючий, очищений; в) слова вишитий, похмурий, тихий.
2. Знайдіть речення, в яких є дієприкметникові звороти, встановіть розділові знаки, підкресліть складові речення: а) У світі народжений в любові є добріє. (Т. Коломієць) б) Я хочу бачити світ зі струменем світла висять. (І. Драч) в) Спорожнілий колос стоїть вищий за всіх. (Народна творчість) г) Згаяного часу і конем не наздоженеш. (Народна творчість)
3. Який рядок не має дієприкметників?
20.12.2023 07:52
Пояснення: Дієприкметник - це частина мови, яка поєднує в собі ознаки роду дієслов і прикметників. В українській мові дієприкметники мають форму прикметників чоловічого роду, однини, називного відмінка. Щоб визначити, які слова є дієприкметниками, потрібно звернути увагу на закінчення слів. Дієприкметники можуть мати закінчення -ий, -ийся, -уючий, -ений і т.д.
Приклад використання:
1. а) Слова "замерзлі" і "свіже" є дієприкметниками.
б) Слова "збережений" і "очищений" є дієприкметниками.
в) У рядку всі слова є дієприкметниками: "вишитий", "похмурий" і "тихий".
Порада: Щоб визначити, чи є слово дієприкметником, зверніть увагу на закінчення слова та ознаки, які воно виражає. Ознайомтесь з правилами утворення дієприкметників.
Вправа: Знайдіть дієприкметники у наступних реченнях:
1. Спорожнілий колос стоїть вищий за всіх.
2. Згаяного часу і конем не наздоженеш.