Граматика - Односкладні речення
Українська мова

1. Які помилки були допущені при написанні таких прикладок: А Озеро Байкал, гора Еверест, готель Харків Б журнал

1. Які помилки були допущені при написанні таких прикладок: А Озеро Байкал, гора Еверест, готель "Харків" Б журнал "Соняшник", інженер-дослідник, бульвар Тараса Шевченка В воїн-герой, воїн-переможець, велетень-дуб Г донька-студентка Відродження, песик Жук?

2. Яка помилка була допущена в таких реченнях? А Колись я жив в готелі Україна Б Ми побували біля озера Лебедине В Чайки летіли за катером "Сміливий" Г Вірші були надруковані в журналі "Однокласник".

3. До якого типу односкладних речень відноситься речення "Прийду сьогодні"? А Безособове Б Означено-особове В Неозначено-особове Г Називне.
Верные ответы (1):
  • Vechnyy_Moroz
    Vechnyy_Moroz
    42
    Показать ответ
    Тема занятия: Граматика - Односкладні речення

    Пояснення:
    1. У прикладках А, Б та Г порушено правила написання властивих назв і назв посад, професій, робіт та посадових осіб. Вони пишуться з великої літери та без лапок або пропуска. Прикладка Б також неправильно розділено комою. Коректне написання могло б бути наступним: А) Озеро Байкал, гора Еверест, готель Харків; Б) журнал Соняшник, інженер-дослідник, бульвар Тараса Шевченка; В) воїн-герой, воїн-переможець, велетень-дуб; Г) донька-студентка Відродження, песик Жук.

    2. У реченнях А, Б та В помилка полягає в тому, що властиві назви (назви конкретних готелів, озер, катерів, журналів) потрібно писати з великої літери. Однак, у реченні Г помилка полягає в некоректному написанні в родовому відмінку та словосполучення "в журналі" замість "у журналі". Коректне написання могло б бути наступним: А) Колись я жив в готелі Україна; Б) Ми побували біля озера Лебедине; В) Чайки летіли за катером "Сміливий"; Г) Вірші були надруковані у журналі "Однокласник".

    3. Речення "Прийду сьогодні" належить до типу односкладних речень - означено-особових речень. У таких реченнях немає підмета, а діяльний член є незалежним присудком, що передає дію або стан особи, яка промовляє. У даному реченні "Прийду сьогодні" відсутня Р-частина ("я"), тому це означено-особове речення.

    Приклад використання:
    1. Правильно напишіть прикладки, враховуючи правила написання властивих назв і назв посад: "озеро Байкал, гора Еверест, готель Харків".
    2. Знайдіть помилку у реченні: "Ми побували біля озера Лебедине". Коректний варіант: "Ми побували біля Озера Лебедине".
    3. Визначте тип речення "Чайки летіли за катером "Сміливий"". Коректна відповідь: означено-особове речення.

    Порада: Для кращого розуміння правил написання прикладок та властивих назв, рекомендую вивчати правопис української мови, зокрема розділ про властиві назви, їх написання та виконання відповідних вправ.

    Вправа: Напишіть речення, що містять одну з трьох виділених помилок: неправильні написання властивих назв, коми в неправильному місці при розділенні прикладки, різні помилки у реченнях з використанням властивих назв. Зробіть виправлення та поясніть правильне написання.
Написать свой ответ: