Відокремлені члени речення
Українська мова

1. Які члени речення є відокремленими за змістом та інтонацією? 2. Якими знаками пунктуації можна виділяти відокремлені

1. Які члени речення є відокремленими за змістом та інтонацією?
2. Якими знаками пунктуації можна виділяти відокремлені члени речення на письмі?
3. На який вид відокремленого члена речення вказують слова, виділені в реченні "І сон мене так ніжно обійма, що, окрім сну, не хочеться нічого"?
Верные ответы (1):
  • Игнат
    Игнат
    53
    Показать ответ
    Тема: Відокремлені члени речення

    Пояснення: Відокремлені члени речення - це слова або словосполучення, які виокремлюються з речення самостійними паузами або зміною інтонації. Вони не є обов"язковою складовою частиною речення і можуть бути викинуті без порушення змістової структури.

    Приклад використання: В реченні "Я вийшов на вулицю, і сподобалося мені це місце" відокремленими членами речення є "і сподобалося мені це місце".

    Пунктуація: Відокремлені члени речення можна виділяти на письмі розділовими знаками пунктуації, такими як кома, тире, дужки або лапки, залежно від природи відокремленного члена. Наприклад, в реченні "Мій друг, колишній баскетболіст, приїде до нас" відокремленим членом речення є "колишній баскетболіст", який виділений комою.

    Вид відокремленого члена: В реченні "І сон мене так ніжно обійма, що, окрім сну, не хочеться нічого" словами "окрім сну" вказується на вид відокремленого члена "інший означувальний" або "додатковий". Вони дають додаткову інформацію про об"єкт або осіб, з якими пов"язана дія.

    Порада: Для зрозуміння відокремлених членів речення рекомендується аналізувати контекст і роль відокремленого члена в реченні. Також корисно використовувати паузи та зміну інтонації при читанні речення для виокремлення цих частин.

    Вправа: Знайдіть відокремлений член речення у наступному реченні: "Без сумніву, це була найкраща виставка, яку я коли-небудь бачив".
Написать свой ответ: