Правопис звертань та відокремлення прикладок дефісами
Українська мова

1. Яке речення містить помилкове використання звертання? А Ох, Валерії Григоровичу, зачекайте, будь ласка! Б Йаре

1. Яке речення містить помилкове використання звертання? А Ох, Валерії Григоровичу, зачекайте, будь ласка! Б Йаре, Петровичу, радий вас бачити! В Евженио Миколайовно, будьте так люб"язні підготувати доповідь! Г Юліє Максимівно, підійдіть до колеги!
2. Де у реченні прикладки відокремлюються дефісами? А Бережімо найкоштовнішу перлину - честь народу (П. Тичина). Б У стародавньому місті Каневі постійно стоїть козацький полк (О. Гончар). В Там жайвір - цей небесний верхолаз - тягне співочу волосину до сонця (П. Перебийніс). Г Чорногуз або лелека - прилетів до нас здалека (М. Адаменко).
3. Яке речення містить обставину? А Прокинувшись рано, я вирішив зайнятися спортом. Б Я купив нову книгу із драматичною поезією. В Завтра ми плануємо піти на екскурсію до музею. Г Щоб виправити помилку, він змінив код програми.
Верные ответы (1):
  • Natalya
    Natalya
    53
    Показать ответ
    Тема занятия: Правопис звертань та відокремлення прикладок дефісами

    Об’яснення:
    1. Правильним використанням звертань є варіант А «Ох, Валерії Григоровичу, зачекайте, будь ласка!». У цьому випадку звертання «Валерії Григоровичу» вжито в орудному відмінку і має відповідати поставленому завданню. Варіанти Б, В і Г використовують звертання у формах інших відмінків, що є помилковим.

    2. Прикладки відокремлюються дефісами згідно правил у варіанті В «Там жайвір - цей небесний верхолаз - тягне співочу волосину до сонця (П. Перебийніс)». У цьому випадку прикладки «цей небесний верхолаз» і «співочу волосину» відокремлені дефісами для виокремлення важливих деталей або вираження емоційної насиченості. Варіанти А, Б і Г не містять відокремлених прикладок з дефісами.

    Порада:
    Для правильного використання звертань слід уважно аналізувати контекст і розуміти відмінковий відповідник вжитого звертання. При використанні дефісів для відокремлення прикладок, слід звернути увагу на наявність залежних частин речення та їх смислову зв"язку з основною частиною.

    Вправа:
    1. Знайдіть і виправте помилку в використанні звертання в наступному реченні: «О, Олександро, будь ласка, подай мені книгу».
    2. Відокреміть прикладки дефісами в реченні: «Вона водила мене по всіх найрізноманітніших місцях».
    3. Запишіть правильно використане звертання в реченні: «Дорогий Костянтине, дякую за чудовий подарунок».
    4. У якому з варіантів немає дефісу, що відокремлює прикладку? А) Я був у тиші і безодні (Т. Шевченко). Б) Цю ніч у краї великі діжджя злують (М. Сингаївський). В) Земні хати, земні хати, буйний король гостей (П. Тичина). Г) Щедрий вечір на новім куполі (А. Малишко).

    Успіхів у виконанні!
Написать свой ответ: