Українська мова
Українська мова

1. Яка є особливість в наголошуванні слов на другому складі, крім слів дичавіти , проміжок , камбала , зубожіння

1. Яка є особливість в наголошуванні слов на другому складі, крім слів "дичавіти", "проміжок", "камбала", "зубожіння"?
2. Які слова є антонімами в рядку "домінувати – переважати", "ідентичний – тотожний", "контрастний – протилежний", "активність – інертність"?
3. В якому рядку зроблено лексичну помилку: "більша частина учнів", "будинок в розстрочку", "висловити думку", "вжити заходів"?
4. Де треба використати апостроф у словах: "ластів..я", "п..єдестал", "б..юджет", "лижв..яр", "безпам..яття", "кар..єра", "б..юро", "ін..єкція", "двовір..я", "в..язень", "черв..як", "торф..яний"?
5. Яким прийменником неправильно скористано?
Верные ответы (1):
  • Гроза
    Гроза
    54
    Показать ответ
    Тема: Українська мова

    Об"яснення:
    1. Особливість наголошування на другому складі, крім слів "дичавіти", "проміжок", "камбала", "зубожіння", полягає в тому, що ці слова належать до групи слів, які наголошуються на другому складі тоді, коли на першому складі стоїть ненаголошений голосний звук і вони не мають наголосу на останньому складі.

    2. Антонімами в рядку "домінувати – переважати", "ідентичний – тотожний", "контрастний – протилежний", "активність – інертність" є слова "переважати", "тотожний", "протилежний" і "інертність".

    3. Рядок з лексичною помилкою: "будинок в розстрочку". Потрібно вжити вираз "будинок на розстрочку" замість "будинок в розстрочку".

    4. Апостроф треба використовувати у словах: "ластів"я", "п"єдестал", "б"юджет", "лижв"яр", "безпам"яття", "кар"єра", "б"юро", "ін"єкція", "двовір"я", "в"язень", "черв"як", "торф"яний".

    5. Слово "Яким" є незакінченим питальним займенником, який використовується для утворення питань про прикметниковий атрибут. Зазвичай використовується у реченнях у ролі підмета або додатка.

    Приклад використання:
    Учень під час вивчення української мови натрапив на рядок слів: "домінувати – переважати", "ідентичний – тотожний", "контрастний – протилежний", "активність – інертність". Він запитав учительку, які саме слова в цьому рядку є антонімами. Учителька пояснила, що антонімами є слова "переважати", "тотожний", "протилежний" і "інертність". Вона також зазначила, що ці слова мають протилежне значення один до одного. Після цього учень задав ще кілька питань стосовно правопису та наголошування, на які отримав детальні відповіді від учителки.
Написать свой ответ: