Вибір числівника до іменника
Українська мова

1. Як правильно підібрано числівник до іменника у наступному словосполученні: А чотири пісні, Б троє співробітниць

1. Як правильно підібрано числівник до іменника у наступному словосполученні: А чотири пісні, Б троє співробітниць, В два з половиною банани, Г шістсот тридцять п"ять гривень?
2. Як правильно підібрано числівник до іменника у наступному словосполученні: А семеро свиней, Б двоє козаків, В дев"яносто вісім кілограмів, Г три тижні?
3. Як правильно підібрано числівник до іменника у наступному словосполученні: А два третіх торта, Б четверо діб, В два семестри, Г п"ятдесят два футболісти?
4. Як правильно підібрано числівник до іменника у наступному словосполученні: А троє верб, Б четверо стільців, В три з половиною апельсини, Г п"ятдесят сім копійок?
Верные ответы (1):
  • Maksimovna
    Maksimovna
    6
    Показать ответ
    Суть вопроса: Вибір числівника до іменника

    Пояснення:
    Для правильного підбору числівника до іменника необхідно враховувати граматичні правила української мови.

    1. У варіанті "А чотири пісні" числівник "чотири" вживається з іменником у називному відмінку множини, що відповідає на питання "котрі?".
    2. В словосполученні "Б троє співробітниць" числівник "три" вживається з іменником у родовому відмінку множини, що відповідає на питання "кого? чого?".
    3. У варіанті "В два з половиною банани" числівник "два" вживається з іменником у знахідному відмінку однини, а "половина" вживається з іменником у родовому відмінку однини.
    4. В словосполученні "Г шістсот тридцять п"ять гривень" числівник "шістсот тридцять п"ять" вживається з іменником у родовому відмінку множини, що відповідає на питання "кого? чого?".

    2. В словосполученні "А семеро свиней" числівник "семеро" вживається з іменником у називному відмінку множини.
    2. У варіанті "Б двоє козаків" числівник "двоє" вживається з іменником у родовому відмінку множини.
    3. У словосполученні "В дев"яносто вісім кілограмів" числівник "дев"яносто вісім" вживається з іменником у родовому відмінку однини.
    4. В варіанті "Г три тижні" числівник "три" вживається з іменником у родовому відмінку множини.

    3. У словосполученні "А два третіх торта" числівник "два" вживається з іменником у родовому відмінку однини, а "третіх" вживається з іменником у родовому відмінку множини.
    2. В варіанті "Б четверо діб" числівник "четверо" вживається з іменником у родовому відмінку множини.
    3. У словосполученні "В два семестри" числівник "два" вживається з іменником у називному відмінку множини.
    4. В варіанті "Г п"ятдесят два футболісти" числівник "п"ятдесят два" вживається з іменником у називному відмінку множини.

    4. В словосполученні "А троє верб" числівник "троє" вживається з іменником у називному відмінку множини.
    2. У варіанті "Б четверо стільців" числівник "четверо" вживається з іменником у родовому відмінку множини.

    Порада:
    Щоб краще розібратися у вживанні числівників до іменників, рекомендую ознайомитися з граматичними правилами української мови щодо відмінювання іменників та вибору числівників.

    Вправа:
    Уявіть, що ви розповідаєте про своїх друзів. Складіть речення з правильним вживанням числівників та іменників у різних відмінках та числах.
Написать свой ответ: