Частини мови - іменники
Українська мова

1. В якому рядку всі слова є іменниками? а. Біг, мільйон, вгорі. б. Лісостеп, п’ятеро, зранку. в. Вечеря, десяток

1. В якому рядку всі слова є іменниками? а. Біг, мільйон, вгорі. б. Лісостеп, п’ятеро, зранку. в. Вечеря, десяток, свято. г. Сміливий, перший, улітку.
2. У якому рядку всі слова є іменниками спільного роду? а. Староста, лікар, інженер. б. Суддя, прокурор, незнайко. в. Канікули, зозуля, плакса. г. Бідолаха, непосида, забіяка.
3. В якому рядку всі слова пишуться з великої літери? а. Чорне море; сузір’я; чумацький шлях; Біблія. б. День шахтаря; Софійський собор; Майдан Незалежності; Перун. в. Різдво; Верховна Рада.
Верные ответы (1):
  • Magiya_Morya
    Magiya_Morya
    39
    Показать ответ
    Содержание: Частини мови - іменники

    Пояснення:
    Українська мова має багато частин мови, і однією з них є іменник. Іменник - це слово, яке позначає назву предметів, живих істот, явищ, властивостей та інших сутностей.

    На першому завданні потрібно знайти рядок, в якому всі слова є іменниками. Для цього необхідно розглянути кожне слово в рядку і визначити його частину мови. У варіанті а, слова "біг" і "мільйон" є іменниками, а "вгорі" - прислівником. У варіанті б, слова "лісостеп" і "п"ятеро" не є іменниками, а "зранку" є прислівником. У варіанті в, всі слова є іменниками, а у варіанті г, слова "сміливий" і "перший" є прикметниками, а "улітку" - прислівник.

    У другому завданні потрібно знайти рядок, в якому всі слова є іменниками спільного роду. Іменники спільного роду вказують на представників обох статей. У варіанті а, слова "староста", "лікар" і "інженер" є іменниками спільного роду, а варіант б містить іменники чоловічого роду. У варіанті в, слова "канікули" і "зозуля" є іменниками жіночого роду, але слово "плакса" - іменник середнього роду. У варіанті г, всі слова є іменниками чоловічого роду.

    У третьому завданні потрібно знайти рядок, в якому всі слова пишуться з великої літери. За загальним правилом, великою літерою пишуться перші слова в реченні та назви конкретних об"єктів (наприклад, "Чорне море"). У варіанті а, слова "Чорне море" і "сузір"я" пишуться з великої літери, а "чумацький шлях" і "Біблія" - з малої літери. У варіанті б, слова "День шахтаря", "Софійський собор" і "Майдан Незалежності" пишуться з великої літери, а "Перун" - з малої літери. У варіанті в, слово "Різдво" пишеться з великої літери, а "Верховна Рада" - з малої літери.

    Приклад використання:
    1. В варіанті "в" всі слова є іменниками: вечеря, десяток, свято.
    2. В варіанті "а" всі слова є іменниками спільного роду: староста, лікар, інженер.
    3. В варіанті "а" всі слова пишуться з великої літери: Чорне море; сузір"я; чумацький шлях; Біблія.

    Порада:
    Для розпізнавання іменників у реченні спробуйте звернути увагу на слова, які позначають назви людей, тварин, речей або явища.

    Вправа:
    Напишіть слова із наведених речень, визначте їх частину мови та впишіть їх у правильний стовпчик:

    а) бутиль | бігти | Зелений гай;

    б) шапка | Соняшник | Молодий сад;

    в) розсипати | сніжно | свистіти.
Написать свой ответ: