Групи приголосних
Українська мова

1. В якому рядку є помилка в групах приголосних? А Який, захопний, викликаний, вузький; Б Випускний, тижневий

1. В якому рядку є помилка в групах приголосних? А Який, захопний, викликаний, вузький; Б Випускний, тижневий, невдалий, гострий; В Ексцентричний, актрисі, чесний, кістяний; Г Згадати, шістсот, студентський, компостний.
2. Який рядок порушує правила спрощення в групах приголосних? А Ремісник, абстрактний, кліавішній, пищати; Б якістно, учасник, туристичний, чарівний; В кістяний, захоплюючий, художній, прохідний; Г комендантський, буревістр, баяністці, шістнадцять.
3. Який рядок відображає спрощення приголосних у всіх словах? А Ярусний, носій, серія, запис; Б Кірник, студентський, косіти, шестидесят; В Простий, випитий, красносір, подія; Г Розділ, удач ледачи, група.
Верные ответы (1):
  • Лягушка
    Лягушка
    63
    Показать ответ
    Предмет вопроса: Групи приголосних

    Пояснение:
    Правило спрощення в групах приголосних указывает на то, что при согласной согласной группе в корне слова последняя согласная звуковая группа должна быть упрощена. Упрощение может произойти за счет замены двух согласных звуков на один или исключения одной из согласных букв.

    Демонстрация:

    1. Рядок Б порушує правило спрощення в групах приголосних. В словах "абстрактний" і "кліавішній" останній звук в кожному слові не спрощується.


    Совет:
    Чтобы лучше понять правила спрощення приголосных звуков в группах, рекомендуется просматривать и списывать примеры слов, в которых это правило применяется. Практикуясь на примерах, вы сможете лучше запомнить и понять это правило.

    Практика:
    Какие из предложенных вариантов слов нарушают правила спрощения групп приголосных?

    А) абстрактний, клавішній, лісок, носовий
    Б) кращий, лютий, смачний, політ
    В) підпис, носій, тісний, кращий
    Г) клекіт, шаблон, політ, носик
Написать свой ответ: