1) В реченні а) береги, покриті (незарослими) чагарниками, були помічені. 2) Човен, який не був прив язаний протягом
1) В реченні а) береги, покриті (незарослими) чагарниками, були помічені.
2) Човен, який не був прив"язаний протягом вечора, був притягнутий.
3) Сіно, яке було своєчасно сушене, було доставлене до хліва.
4) Кавовий сервіз, який не був вимитий, залишився на столі.
16.12.2023 00:12
Пояснення: В даному випадку в українській мові використовуються різні форми дієслова "бути", які вказують на наявність або відсутність якої-небудь ознаки або властивості.
1) В реченні "береги, покриті (незарослими) чагарниками, були помічені." вжито форму минулого часу "були" множинного числа, що вказує на наявність ознаки - береги були помічені. Таким чином, робиться висновок про їх наявність.
2) В реченні "Човен, який не був прив"язаний протягом вечора, був притягнутий." вжито форму минулого часу "був" однинного числа, що вказує на наявність ознаки - човен був притягнутий. Тут теж можна зробити висновок про його наявність.
3) В реченні "Сіно, яке було своєчасно сушене, було доставлене до хліва." вжито форму минулого часу "було" однинного числа, що вказує на наявність ознаки - сіно було доставлене. Тобто, робиться висновок про його наявність.
4) В реченні "Кавовий сервіз, який не був вимитий, залишився на столі." вжито форму минулого часу "був" однинного числа, що вказує на наявність ознаки - сервіз залишився. Тут робиться висновок про його наявність на столі.
Приклад використання: Задача полягає в аналізі використання форм дієслова "бути" в даному контексті і робиться висновок про наявність або відсутність ознаки.
Порада: Для кращого розуміння цієї теми, рекомендується добре ознайомитися зі значеннями та вживанням різних форм дієслова "бути" в українській мові. Зверніть увагу на контекст вживання та ознаки, які вони вказують.
Вправа: Сформулюйте речення із вживанням форми дієслова "бути" в різних часових формах для вказаної ознаки:
Ознака: учень (множ. число, майбутній час)