1. Скільки частин складається речення жити серед людей – все одно, що ходити в казковому саду, де навколо тебе найтонші
1. Скільки частин складається речення "жити серед людей – все одно, що ходити в казковому саду, де навколо тебе найтонші пелюстки квітів з тремтячими краплинами роси, і треба так іти і так доторкуватися до квітів, щоб не впала жодна крапля (в. сухомлинський)"? а) Дві частини; б) Три частини; b) Чотири частини; г) П’ять частин.
2. Які види зв"язку має речення "але малюнком тоскним і не хоче годувати листопад, і мріють зорі: ми серця запалим; радіє місяць: повернувся назад (п. филипович)"? а) Сполучниковий сурядний і підрядний; б) Безсполучниковий та сполучниковий сурядний; b) Безсполучниковий та сполучниковий підрядний.
12.03.2024 04:38
Пояснення: Речення - це основна одиниця мови, яка виражає певну думку, повідомлення або запитання. Розподіл речення на частини допомагає краще розуміти його структуру та зв"язки між словами.
У наведеному реченні "жити серед людей – все одно, що ходити в казковому саду, де навколо тебе найтонші пелюстки квітів з тремтячими краплинами роси, і треба так іти і так доторкуватися до квітів, щоб не впала жодна крапля", можна виділити три частини:
1. "жити серед людей – все одно, що ходити в казковому саду" - перша частина речення, що містить порівняння;
2. "де навколо тебе найтонші пелюстки квітів з тремтячими краплинами роси" - друга частина речення, яка описує місце, в якому розташовані пелюстки квітів;
3. "і треба так іти і так доторкуватися до квітів, щоб не впала жодна крапля" - третя частина речення, що вказує на необхідність певних дій.
Відповідь на перше запитання: б) Три частини.
В реченні "але малюнком тоскним і не хоче годувати листопад, і мріють зорі: ми серця запалим; радіє місяць: повернувся назад" маємо такі види зв"язку:
1. "але малюнком тоскним і не хоче годувати листопад" - сполучниковий сурядний зв"язок;
2. "і мріють зорі: ми серця запалим" - сполучниковий сурядний зв"язок;
3. "радіє місяць: повернувся назад" - сполучниковий сурядний зв"язок.
Відповідь на друге запитання: а) Сполучниковий сурядний і підрядний.
Порада: Для кращого розуміння структури речення, рекомендується уважно читати та аналізувати кожну його частину. Зверніть увагу на сполучники та розділові знаки, які вказують на зв"язки між різними частинами речення.
Вправа: Скласти речення з двома частинами, які будуть пов"язані сурядним сполучником.