Змінення дієслів на дієслова теперішнього часу
Українська мова

1. Прочитай, змінюючи невизначену форму дієслів на дієслова теперішнього часу. Випиши дієслова парами у відповідності

1. Прочитай, змінюючи невизначену форму дієслів на дієслова теперішнього часу. Випиши дієслова парами у відповідності до зразка.
1. Хвиля відкриває очі, (постукувати), млосно (надивлятися) на місяць, (усміхнутися) йому.
2. Ясен стогне над водою, (стогнати) лози, (пролити) сльози, (ув"янути) квіти, (плакати) вітер, а хвиля знову (покидати) над кимось.
Верные ответы (1):
  • Кобра
    Кобра
    50
    Показать ответ
    Тема занятия: Змінення дієслів на дієслова теперішнього часу

    Пояснення: Коли нам потрібно змінити невизначену форму дієслова на дієслово теперішнього часу, ми повинні враховувати особу та число. Щоб зробити це, слід дотримуватися певних правил. У даному завданні тобі потрібно перетворити дієслова на дієслова теперішнього часу, враховуючи зразок. Наприклад, якщо у зразку є слово "ходити", то на його місці використовується слово "ходить" або "ходять" в залежності від особи та числа.

    Приклад використання:
    1. Хвиля відкриває очі, (постукувати), млосно (надивлятися) на місяць, (усміхнутися) йому. - Хвиля відкриває очі, постукує, млосно надивляється на місяць, усміхається йому.
    2. Ясен стогне над водою, (стогнати) лози, (пролити) сльози, (ув"янути) квіти, (плакати) вітер, а хвиля знову (покидати) над кимось - Ясен стогне над водою, стогнуть лози, проливають сльози, увядають квіти, плаче вітер, а хвиля знову покидає над кимось.

    Порада: Під час виконання завдання зміни невизначених форм дієслова на дієслова теперішнього часу, треба уважно придивлятися до контексту речень та враховувати особу та число. Звертай увагу на закінчення дієслів та знай функцію закінчень для кожної особи. Згадай правила зміни дієслів на дієслова теперішнього часу та використовуй їх на практиці.

    Вправа: Напиши речення, змінивши невизначену форму дієслів на дієслова теперішнього часу:
    1. Дівчинка (співати) гарно.
    2. Ми (читати) цікаву книгу.
    3. Ти (писати) листа другу.
    4. Бабуся (готувати) смачну їжу.
    5. Діти (грати) у дворі.
Написать свой ответ: