1. Поставте розділові знаки в реченнях з окремими членами: *Коли співаєш про кучеряві хмари, поете, не забувай
1. Поставте розділові знаки в реченнях з окремими членами: *Коли співаєш про кучеряві хмари, поете, не забувай про народ. *Виростаючи з фольклору і стираючись на національний ґрунт, Шевченко досяг вершин світової культури.
2. Відредагуйте речення і запишіть правильно. *Ідучи до школи, почав йти дощ. *Захопившись історією своєї країни, Валентин був вражений словами вчителя.
3. Перебудуйте дані речення так, щоб невідокремлені члени стали відокремленими і навпаки. *Колос, викупаний сонцем, то темніє, то просвітлюється, вклоняючись ниві. *Літній день, безхмарний і жаркий, гнав…… товариство.
23.12.2023 07:15
1. Коли співаєш про кучеряві хмари, постій, не забувай про народ.
- Обґрунтування: В реченні присутні два додатки, які не є обов"язковими. Перший додаток "коли співаєш про кучеряві хмари" вказує на умову, при якій слід виконувати дію з основним членом речення. Другий додаток "про народ" має призначення розширити основну дію речення.
2. Виростаючи з фольклору і враховуючи національний ґрунт, Шевченко досяг вершин світової культури.
- Пояснення: У першому реченні присутні два окремих члени, які додаються до основної дії речення для розширення його значення. Додатки "виростаючи з фольклору" і "враховуючи національний ґрунт" допомагають розкрити шлях, яким Шевченко досяг вершин світової культури.
Відредагуйте речення і запишіть правильно:
1. Ідучи до школи, почав йти дощ.
- Версія 1: Ідучи до школи, дощ почав йти.
- Версія 2: Під час його шляху до школи почав йти дощ.
- Пояснення: У вихідному варіанті речення розділовий знак пропущено. У варіанті 1, діючий причетний "йдучи" є умовою дії, яка відбулася потім ("дощ почав йти"). У варіанті 2 дія "йти до школи" зазначається у формі іменного присудка, умова з використанням причетного обставини.
2. Захопившись історією своєї країни, Валентин був вражений словами вчителя.
- Правильний варіант: Захопившись історією своєї країни, Валентин був вражений словами вчителя.
- Пояснення: У цьому реченні немає помилок. Додаток "захопившись історією своєї країни" вказує на причину, з якої Валентин був вражений словами вчителя.
Перебудуйте дані речення так, щоб невідокремлені члени стали відокремленими і навпаки:
1. Темніє і просвітлюється колос, викупаний сонцем, вклоняючись ниві.
- Варіант перебудови: З сонцем, викупаним, темніє і просвітлюється колос, що вклоняється ниві.
- Пояснення: Частіше за все, невідокремлений член є менш важливим, тому він переноситься ближче до основної частини речення в вигляді відокремленого члена. В даному варіанті відокремлені члени пропущені, а невідокремлений член став основним.
2. Гнав товариство безхмарний і жаркий літній день.
- Варіант перебудови: Гнав безхмарний і жаркий літній день товариство.
- Пояснення: У перебудованому реченні невідокремлені члени "безхмарний і жаркий" стали відокремленими членами, розташованими після основної частини речення. Вони доповнюють і розширюють основну дію "гнав" і описують характеристику дня.