1. Чи потрібно писати частку разом у варіанті а? Чи не зовсім зрозумілий б зошит не підписано? Чи всі з цим обізнані
1. Чи потрібно писати частку разом у варіанті а? Чи не зовсім зрозумілий б зошит не підписано? Чи всі з цим обізнані г? Чи забутня подорож н?
2. Яке речення потребує редагування? Чи сніжинки з інеєм ще більше закрутилися, стовпом здімаючись угору? Чи сидячи на березі річки, милуюся її повільною течією? Чи хтось кидає жарт, розсмішивши всіх навколо? Чи прочитавши цікаву книжку, хочеться поділитися враженнями з іншими? Чи за таких обставин не будемо сидіти склавши руки?
3. Всі іменники в рядку мають закінчення -е (-є) у формі кличного відмінка? Чи друг, Григорій, пісня, Київ? Чи земля, Зоя, директор?
30.11.2023 10:57
Варіант "а" з питаннями формує складний речення. Варіанти "б" і "г" є неповними, оскільки вони не містять головного питання. Тому, краще використовувати варіант з питанням "а". Щодо зошита, якщо він не підписаний, то це може створити проблеми під час перевірки роботи вчителем. Тому, рекомендую завжди підписувати свій зошит. Усі мають бути обізнані з цим правилом, щоб уникнути недорозумінь. Подорож може бути забутньою, якщо не приділити достатньо уваги плануванню та організації. Щоб уникнути цього, заплануйте свою подорож наперед і перевірте, щоб нічого не забули.
Приклад використання:
- Пишемо частку разом у варіанті а.
- Краще підписати зошит, аби уникнути непорозумінь.
- Усі повинні знати правило про підпис зошита.
- Не забувайте планувати та організовувати подорожі.
Porada: Краще використовувати повні речення та підписувати зошити, щоб уникнути непорозумінь та проблем у школі. Перед подорожжю завжди плануйте та перевіряйте свої речі.
Вправа: Підкажіть, який варіант питання був обранй в кожному реченні.
1. Чи ви здавали своє завдання?
2. Чи ви знаєте, де знаходиться бібліотека?
3. Чи ви взяли зошит з собою?
4. Чи вам подобається цей курс?
5. Чи ви готові до тесту?
Чи потрібно писати частку разом у варіанті а?
Ні, частку варіанту а не потрібно писати разом. Цю помилку зустрічають дуже часто, але правильно написана форма - "Чи потрібно писати частку разом у варіанті а?"
Чи не зовсім зрозумілий б зошит не підписано?
Так, це приклад незрозумілого речення. Щоб його зрозуміти, можна переписати його так - "Чи зошит не підписано?".
Чи всі з цим обізнані г?
Так, це правильне речення, але замість "чи" можна використовувати "чи всі".
Чи забутня подорож н?
Ні, це помилково написане речення. Правильно воно буде звучати так - "Чи забутна подорож?"
Задача 2:
Яке речення потребує редагування?
Речення, яке потребує редагування, це: "Чи прочитавши цікаву книжку, хочеться поділитися враженнями з іншими?". Правильне речення повинно звучати так - "Чи після прочитання цікавої книжки, хочеться поділитися враженнями з іншими?".
Задача 3:
Всі іменники в рядку мають закінчення -е (-є) у формі кличного відмінка?
Ні, не всі іменники мають закінчення -е (-є) у формі кличного відмінка. Всі іменники, крім "друг" і "пісня", мають таке закінчення. Вірна форма цього речення буде: "Чи мають всі іменники в рядку закінчення -е (-є) у формі кличного відмінка?".